w

Praca na festiwalu? Czemu nie!

Wraz z nadejściem wakacji kalendarium imprez w całym kraju zapełnia się ciekawymi propozycjami wydarzeń kulturalnych. Rośnie zatem zapotrzebowanie na personel obsługujący różnego typu imprezy masowe, takie jak: festiwale, mecze, itp.

Szczególny popyt na tego typu pracowników notuje się w Krakowie, gdzie w sezonie odbywa się wiele imprez kulturalnych. Niestety, na miejscu brakuje ludzi z niezbędnymi kompetencjami do ich ochrony i firmy zmuszone są sprowadzać osoby z innych miast. W tym sezonie w Krakowie potrzebnych jest jeszcze kilkuset nowych pracowników ochrony.

Wymagane upoważnienia można zdobyć na stosownym szkoleniu po podpisaniu oświadczenia o niekaralności. Kurs obejmuje kwestie teoretyczne i praktyczne. W programie szkolenia znajduje się m.in.: bezpieczna ewakuacja w przypadku klęsk żywiołowych, udzielanie pierwszej pomocy, przeszukiwanie osób i bagaży, komunikacja radiowa, sporządzanie notatek ze zdarzenia, zasady współpracy z policją.

13. czerwca bieżącego roku rozpoczyna się kurs dla pracowników ochrony imprez masowych organizowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie. W szkoleniu, które potrwa 4 dni, mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani pracą przy ochronie dużych wydarzeń kulturalnych. Po jego ukończeniu kursanci otrzymują odpowiednie dokumenty. Koszt szkolenia to 100 zł dla studentów „Apeirona” i 120 zł dla osób spoza Uczelni.

Dzięki zdobyciu uprawnień, kursanci mogą aplikować m.in. do pracy przy ochronie Coke Live Music Festival oraz innych imprez masowych odbywających się w czasie wakacji, którego obsługą zajmuje się agencja ochrony Hektor. Najlepsi pracownicy mogą liczyć na dalszą współpracę z agencją ochrony oraz atrakcyjne zarobki – w trakcie sezonu można osiągnąć dochody rzędu nawet 10 000 zł (za okres od maja do końca sierpnia)!

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” znajdują się na facebookowym profilu uczelni pod adresem: https://www.facebook.com/event.php?eid=216110888413784.

Kinga Syrek

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Konica Minolta po raz ósmy z rzędu na liście FTSE4Good Global Index!

Obejrzyj hotel INTERFERIE Medical SPA jeszcze przed jego otwarciem!