w

Poznaj wspaniały świat Braciszka i Karlssona z Dachu!

Połączenie pozytywnej energii i bajecznej fantazji Edyty Jungowskiej z rozbuchaną, pełną humoru prozą Astrid Lindgren okazało się strzałem w dziesiątkę. Rok wystarczył, by „Pippi Pończoszanka” w znakomitej interpretacji aktorki zdobyła zaufanie wielu rodziców i zaskarbiła sobie ogromną sympatię dzieci. Świadczyć może o tym fakt, że audiobook ten zdobył nagrodę Bestseller Empiku 2010, natomiast „Dzieci z Bullerbyn” były do tej nagrody nominowane. Można się spodziewać, że seria „Odleć z Karlssonem“, którą otwiera „Braciszek i Karlsson z Dachu” powtórzy sukcesy swoich poprzedniczek.

Tylko kim jest ten tajemniczy Karlsson? Gdzieś w Sztokholmie mieszka siedmioletni Svante Svantesson, najmłodszy z trójki rodzeństwa Svantessonów. Nikt w rodzinie nie mówi do niego inaczej jak: „Braciszek”. Braciszek ma całkiem przyjemne dzieciństwoi jeden problem:  samotność. Brat i siostra mają kilkanaście lat i swoje światy, tata właściwie cały czas pracuje, mama zajmuje się domem. Braciszkowi najzwyczajniej
w świecie brakuje przyjaciela. Pewnego dnia ten wlatuje do niego przez okno. To Karlsson, „przystojny, nadzwyczaj mądry i w miarę tęgi mężczyzna w najlepszych latach” –  zgodnie z teorią Karlssona najlepsze lata dla mężczyzny są w każdym wieku. Karlsson ma swój mały domek na dachu, sprytnie ukryty za kominem. Kiedy tylko w pokoju Braciszka pojawia się jego przyjaciel z dachu, jego życie diametralnie się zmienia. Razem z Karlssonem przeżywa najpiękniejsze przygody i robi figle, o jakich wcześniej mu się nie śniło.

Założone przez Edytę Jungowską wydawnictwo Jung-Off-Ska chce w ciągu pięciu lat wydać większość książek znakomitej szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. Nie bez znaczenia jest fakt, że książki Astrid Lindgren były ulubioną lekturą z dzieciństwa aktorki, stąd jej autorski projekt. Teraz przyszedł czas na „Braciszka i Karlssona z Dachu”, kolejny wielki przebój literacki. Wszystkie te pozycje łączy jedno: fantazja, wyobraźnia i niezwykłe przygody, o jakich dzieci marzą, a które dzięki książkom Astrid Lindgren mogą przeżyć.

Audiobook jest skierowany do dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Audiobooki dostępne w salonach Empik i dobrych księgarniach od 18 maja 2011.

Sugerowana cena detaliczna: 34,99 zł

Avatar photo

Napisane przez sisu

ASTOR partnerem merytorycznym Leszczyńskich Dni Informatyki

Pierwsze kroczki małych stópek