w

Niezapomniany Dzień Dziecka

Rodzice korzystając z możliwości, jakie oferuje  miasto mają okazję podarować swoim pociechom najcenniejszy z prezentów, wspólnie spędzony czas.

Dziecięce wspomnienia – bezcenne

Jak co roku rodzice zastanawiają się, czym obdarować swoje maluchy w dniu ich Święta. Poza tradycyjnymi prezentami, z pewnością dobrym pomysłem będzie poświęcenie dziecku czasu. Wyjście z domu i udział w jednej z imprez przygotowanych specjalnie dla najmłodszych na Dzień Dziecka. W ten sposób możemy wzbogacić wspomnienia malucha z dzieciństwa. Psychologowie i pedagodzy zgodnie twierdzą, że to właśnie chwile, które upływają na wspólnej zabawie i przeżywaniu ważnych dla naszych pociech momentów mają największy wpływ na ich emocjonalny rozwój. W wielu miejscach w Warszawie przygotowywane zostały ciekawe imprezy, w których mogą wziąć udział całe rodziny.

Bajkowy dzień

W ramach festynu Warszawa Dzieciom, Teatr Guliwer przygotował dla milusińskich plenerowe przedstawienie „Czerwony Kapturek” na scenie Teatru na Wyspie. Opowieść o dzielnej dziewczynce i strasznym wilku, przeniesie dzieciaki i rodziców do krainy fantazji, pozwoli poczuć chwile grozy i wspólnie cieszyć się z happy endu. Niedzielny (29.05) spektakl dla najmłodszych to tylko jedna z wielu atrakcji, które zostały zaplanowane w ramach tej imprezy przez Stołeczną Estradę w Parku Agrykola i Łazienkach Królewskich.

Kolejną propozycją dla najmłodszych jest Radiowy Koncert dla Dzieci „Pan Dzień Dziecka i Calineczka – Pippi i Kasia na tropie”, na który można się wybrać w sobotę i niedzielę o godz. 11.00 do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego). Aktorzy wcielą się w postacie z popularnych bajek i kreskówek, aby widzowie mogli prześledzić starania Pippi i jej przyjaciół poszukujących zaginionej Calineczki.

Tęczowa zabawa

Innym pomysłem na aktywne spędzenie czasu z maluchami jest wizyta w największym warszawskim parku rozrywki – Krainie Zabawy Tęcza w CH Skorosze (ul. Składkowskiego). W centrum na powierzchni ponad 1000 mkw. maluchy z opiekunami mogą się do woli wyszaleć, wyskakać i stoczyć walkę na kolorowe kule. To doskonały sposób, aby uwolnić zgromadzone pokłady energii i urządzić wspólne dzikie harce do utraty tchu. Dzieci i dorośli mogą tu wspólnie bawić się na super długich zjeżdżalniach, szukać wyjścia z tajemniczego labiryntu, czy rozegrać bitwę przy użyciu ładowanych tęczowo pistoletów pneumatycznych.   

Z okazji Dnia Dziecka można się także wybrać na niecodzienny pokaz do kina 5D w Forcie Wola. Niezapomnianych wrażeń podczas projekcji filmu dostarczą dodatkowe efekty specjalne. W czasie seansu będzie można poczuć kropelki wody, wiatr, zapachy, a nawet łaskotanie pająka.  

Nauka podszyta rozrywką

Niebanalnym planem będzie także rodzinny udział w Pikniku Naukowym organizowanym 28. maja br. przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik na stołecznym Powiślu. Impreza łączy naukę z rozrywką. Dzieci będą mogły obejrzeć popisy artystów z austriackiego cyrku Zircus Meer, którzy zaprezentują doświadczenia fizyczne wykorzystując swoje umiejętności w dziedzinie sztuki cyrkowej. Maluchy zobaczą też m.in. mówiącego dziecięcym głosem japońskiego robota Honda Asimo.

Jeszcze jednym miejscem, które warto odwiedzić, aby tegoroczny Dzień Dziecka stał się niezapomniany, są Arkady Kubickiego przy Zamku Królewskim. Został tam zaplanowany event z okazji Dnia Dziecka i Światowego Dnia Rodziny. Organizatorzy zapewnili dzieciakom możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach tematycznych i zabawach. Najmłodsi poznają m.in. zasady japońskiej sztuki orgiami i kaligrafii, a także spróbują swoich sił przed mikrofonem radiowym.

o Kraina Zabawy Tęcza
Centrum zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, w soboty w godz. 9.00 – 21.00 i niedziele w godz. 9.00 – 20.00.


W dni powszednie bilet wstępu bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 zł, a w piątek, sobotę i niedzielę 30 zł. Rodzice i opiekunowie maja wstęp wolny. Stałym klientom Kraina oferuje karnety. W dni powszednie do godz. 12.00 można kupić godzinną wejściówkę w cenie 10 zł, a od godz. 12.00 w cenie 15 zł (w piątek 18 zł).
Więcej na www.tecza-skorosze.pl

Dodatkowe informacje:
PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.pl

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Naturalna śmietana Piątnicy do sałatek

Pielęgnacja skóry latem