w

Pielęgnacja skóry latem

Niezależnie od rodzaju skóry może być odwodniona. Dlatego tak ważne w letniej pielęgnacji jest nawilżanie. Szybkie i spektakularne efekty dają indywidualnie dobrane zabiegi w gabinecie dermatologii estetycznej o właściwościach silnie nawilżających na twarz, szyję i dekolt:

– Hydrobalans to metoda rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni przy użyciu wypełniacza – kwasu hialuronowego, podawanego w postaci depozytów pod naskórek. Zabieg zalecany jest dla osób z przesuszoną skórą, potrzebujących odświeżenia, zwiększenia napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni oraz tych po nadmiernej ekspozycji słonecznej. Wraz z wiekiem kwas hialuronowy zanika w skórze. Pod wpływem promieniowania słonecznego zarówno UV jak i ciepła, dochodzi do szybszej redukcji kwasu hialuronowego w skórze w związku z tym to właśnie latem powinniśmy go uzupełniać. Koszt zabiegu (twarz, dłonie) to 850 zł.  

– Mezoterapia tzw. "zastrzyk młodości" to zabieg przywracający gładkość i jędrność skóry, zapobiegający jej starzeniu z natychmiastowym efektem nawilżenia. Polega na podawaniu preparatu leczniczego, tzw. koktajli za pomocą wstrzyknięć podskórnych. Składniki czynne to m.in. kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, wyciągi tkankowe i roślinne. Podawanie preparatu odbywa się wieloetapowo, niezbędne jest wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 4-8 tygodniu. Koszt jednego zabiegu w zależności od kondycji skóry i rodzaju preparatu kształtuje się od 350 zł na twarz, od 280 zł na  ręce.  

– Pelleve – to niechirurgiczna, technika ujędrniania i odmładzania skóry twarzy, szyi, okolic oczu z użyciem energii fal radiowych. Zabieg jest krótki, nie pozostawia śladów, może być łączony z innymi metodami. Na okolicę oczu skuteczna jest również mezoterapia igłowa czy zastosowanie płatów kwasu hialuronowego. Koszt zabiegu na twarz to ok. 1200 zł, powieki dolne 350 zł.   Latem należy również zadbać o to, aby nie wystąpiły przebarwienia. Zalecane jest wykonywanie peelingów medycznych, stabilizujących przebarwienia, nie dopuszczających do nagromadzenia barwnika w warstwach naskórka i ujawnienia się przebarwień. Najwłaściwszy jest peeling migdałowy i GlyKoPeel. Dużym problemem estetycznym są lokalne depozyty tkanki tłuszczowej np. nad kolanami, w bocznej części ud tzw. bryczesy, w dolnej części brzucha, na pośladkach, po wewnętrznej stronie ud. Likwidujemy je stosując zabiegi w oparciu o ultradźwięki, fale radiowe oraz masaże odchudzające. Tutaj właśnie zastosowanie ultradźwięków daje dobre efekty np. Bella Contour. Wymagana jest powtarzalność 1-4 razy na daną okolicę. Zabiegi są bezbolesne i dają redukcję tkanki tłuszczowej. Bardzo często z utratą tkanki tłuszczowej idzie utrata jędrności. Wówczas bardzo dobre efekty poprawy kondycji skóry możemy uzyskać z pomocą fal radiowych

– Zaffiro, Pelleve, Thermage. Polecane są również masaże i Endermologia – nr 1 na lato bo oprócz właściwości ujędrniających doskonale drenuje limfę i wodę co jest niezwykle istotne zwłaszcza latem. Koszt endermologii – pojedynczego zabiegu likwidującego depozyty tkanki tłuszczowej to 170 zł.   Przed nadejściem lata w gabinetach dermatologii estetycznej pojawia się grupa pacjentów z nadpotliwością. Problem ten leczy się najczęściej toksyną botulinową. Efekty są zauważalne po 2-4 dniach, zabieg jest bezbolesny i zapewnia komfort przez ok. 8 m-cy. Koszt zabiegu kształtuje się od 1800 zł.   Dopełnieniem letniej pielęgnacji są zadbane dłonie i stopy. Bardzo wygodna i trwała jest hybrydowa formuła Shellac, utrzymująca się na paznokciach przez 14 dni.  

Więcej informacji można znaleźć na www.viva-derm.pl

Avatar photo

Napisane przez Media Connect

Niezapomniany Dzień Dziecka

Pierwszy Kontakt w Toruniu