w

ZIKO APTEKA JUŻ SZCZEPI PRZECIWKO GRYPIE – RODZAJE SZCZEPIONEK, WARUNKI REFUNDACJI.

Od września w Punktach Szczepień Ziko Apteka Pacjenci, którzy ukończyli 18 rok życia mogą skorzystać z usługi szczepienia przeciwko grypie. Nowe szczepionki na sezon 2023/24 są już dostępne w aptekach, dlatego każdy chętny będzie mógł przyjść do jednego z 91 punktów szczepień Ziko Apteka zlokalizowanych w całej Polsce i zaszczepić się dostępnym preparatem.

Wrzesień to właściwy moment na wykonanie szczepienia przeciw grypie. Niemniej jednak należy wspomnieć, że każdy miesiąc w okresie epidemicznym, który trwa w Polsce od października do maja, jest dobry na zaszczepienie i tym samym ochronę przed wirusem grypy. Aż 91 punktów Ziko Apteka jest już gotowych na przyjęcie Pacjentów. To już 3 rok, w którym Pacjenci mogą korzystać z usługi szczepienia przeciw grypie w aptekach Ziko.

Obecnie w Ziko Aptece dostępne są 2 szczepionki Influvac Tetra oraz Vaxigrip Tetra, które są podawane we wstrzyknięciu.

Warto wspomnieć, że z bezpłatnych szczepionek mogą skorzystać dzieci do 18 roku życia (szczepienia tylko w podmiotach leczniczych) oraz osoby 65+ i kobiety w ciąży. Z kolei 50% refundacja na szczepionkę przeciw grypie przysługuje dorosłym w wieku od 18 do 64 roku życia. Dorośli mogą skorzystać z usługi szczepienia zarówno w podmiotach leczniczych, jak i aptekach.

Osoba zgłaszająca się na szczepienie w aptece powinna posiadać dokument tożsamości (dowód lub paszport), umożliwiający potwierdzenie daty urodzenia. Do szczepień wykorzystywane będą preparaty dostępne na rynku i będzie je można otrzymać bezpłatnie lub z refundacją 50% tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Z kolei receptę na szczepionkę bez refundacji (pełnopłatną) może wystawić również farmaceuta. Termin szczepienia wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z Pacjentem. Osoby zaszczepione otrzymają wpis do e-karty szczepień (w elektronicznej dokumentacji medycznej Pacjenta).

 Należy pamiętać, że grypa to ostra, wirusowa choroba zakaźna i prowadzi do poważnych powikłań m.in. grypowego zapalenie płuc i oskrzeli, zapalenia oskrzeli u niemowląt, zapalenia mózgu i opon mózgowych, zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia

Załączniki

Napisane przez Ziko

Pomaluj swój świat pozytywnie i stylowo z HONOR 90 – nowe, darmowe motywy oraz tapety

Gdańskie Targi Książki – zapraszamy do odwiedzenia stoiska Instytutu De Republica!