w

Warsztaty twórczego rozwoju – Mali Artyści Plastycy do dzieła!

Projekt „Warsztaty twórczego rozwoju” to cykl zajęć edukacyjnych, które poprowadzą artyści i asystenci pedagogiczni z Fundacji Atelier. W trakcie warsztatów, dzieci zapoznają się ze wszystkimi środkami plastycznego wyrazu – od szkicowania, przez techniki tradycyjne i mieszane, aż do tworzenia kolaży i kompozycji z elementami grafiki. Każdorazowo, artyści przybliżą uczestnikom specyfikę przyborów malarskich i pokażą jak ich używać w ramach technik przewidzianych na dany dzień. Ideą warsztatów jest nauka poprzez zabawę, która jednocześnie kształtuje rozwój artystyczny najmłodszych oraz ich wrażliwość na kolor, formę i światło. Program obejmuje zajęcia dla dzieci od 3 roku życia.

Centrum Handlowe Janki to miejsce, w którym czas spędzają całe rodziny. Postanowiliśmy wykorzystać ten ogromny potencjał i we współpracy z Fundacją Atelier zorganizować w udostępnionym przez Cinema City foyer bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci” – mówi Anna Walerych, Dyrektor Centrum Handlowego Janki. „Dołożyliśmy starań, aby warsztaty były nie tylko atrakcyjną rozrywką, ale przede wszystkim miały w sobie walor edukacyjny. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja naszej akcji spotka się z zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców, a także szkół i przedszkoli. Od września, planujemy organizację kolejnych artystycznych spotkań dla najmłodszych” – dodaje Anna Walerych.

W czasie spotkań sobotnich 4 i 18 czerwca br. odbędą się po 3 tury zajęć. Pierwsze rozpoczną się o godzinie 10:00, kolejne o 11:45 i 13:30. Pojedynczy warsztat potrwa 1,5 godziny zegarowej. Po wprowadzeniu do technik plastycznych przewidzianych na dany dzień i prezentacji przyborów artystycznych, prowadzący podzielą uczestników na dwie mniejsze grupy. Połowa dzieci zajmie miejsca przy stole malarskim, a połowa przy sztalugach (w trakcie prac dzieci wymienią się miejscami). Po dokonaniu szkiców, prowadzący będą omawiali z Małymi Artystami koncepcje pracy i podpowiadali możliwe sposoby jej realizacji. Następnie dzieci przystąpią do wykonania pełnoformatowych prac przy pomocy artystów i opiekunów pedagogicznych, którzy będą pomagać w trudniejszych zadaniach a także udzielać bieżących wskazówek. W trakcie zajęć oraz po ich zakończeniu, rodzice będą mogli porozmawiać z prowadzącymi i uzyskać wskazówki dotyczące najlepszych metod stymulacji umiejętności i talentów dzieci. Organizatorzy przewidzieli także możliwość pozostawienia dzieci pod opieką prowadzących zajęcia na czas trwania warsztatów.

Spotkania wtorkowe – 7 i 21 czerwca br. przewidziane są dla zorganizowanych grup dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli. Przebieg warsztatów wygląda podobnie jak w przypadku zajęć sobotnich, z tą różnicą że dzieci indywidualnie wykonają prace, które następnie zostaną zestawione w jedną całość, tworząc odpowiednio – głębiny oceanu i kosmos. W przypadku warsztatów dla grup zorganizowanych obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymają pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w warsztatach. Na potrzeby akcji przygotowano plakaty dla przedszkoli i szkół, a także ulotki dla rodziców informujące o warsztatach. Aktualne informacje na temat spotkań dostępne są także na stronie „Warsztatów twórczego rozwoju” w serwisie Facebook.

„Warsztaty twórczego rozwoju”

Centrum Handlowe Janki

ul. Mszczonowska 3, 05-090 Janki k/Warszawy

Informacje i zapisy na zajęcia indywidualne oraz rezerwacje terminów dla grup zorganizowanych:

Effective Public Relations

Tel. 022 822 07 75, email: [email protected]

Program (dostępny także na profilu warsztatów w serwisie Facebook)

Sobotnie spotkania dla dzieci i rodziców w godz. od 10:00 do 15:00:

  • 4 czerwca – pod hasłem „Latawce”
  • 18 czerwca – pod hasłem „Rajskie ptaki”

Wtorkowe spotkania dla przedszkoli w godz. od 10:00 do 11:30:

  • 7 czerwca – pod hasłem „Głębia oceanu”
  • 21 czerwca – pod hasłem „Kosmos”

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Filmowa epidemia

Korzystne zmiany w dopłatach do kolektorów