w

Wakacyjne podróże w mieście

Muzyczna podróż w czasie

Artystyczną podróż w czasie na XVIII-wieczny dwór proponują najmłodszym organizatorzy warsztatów tańca: Wehikuł czasu. Prowadzący zajęcia, które odbędą się w Starej Pomarańczarni Łazienek Królewskich mają na celu pobudzenie wyobraźni i zdolności ruchowych dzieciaków, ale i zapoznanie maluchów z kulturą minionej epoki. Dzieci uruchomią swoją wyobraźnię i zobaczą rówieśników z przeszłości. Poznają obyczaje dworu. Wykonają m.in. rzeźby i obrazy z ciał oraz zatańczą w historycznym otoczeniu w takt dawnej muzyki.   

Lot kosmiczny

Wakacyjny start będzie miał miejsce także w Centrum Nauki Kopernik. Rusza w nim właśnie najnowocześniejsze planetarium w Europie: Niebo Kopernika. Najmłodszym warszawiakom i nie tylko dostarczy z pewnością niesamowitych wrażeń i emocji. To zaczarowane miejsce wyposażone zostało bowiem w ekran, który wywołuje wrażenie zanurzenia w obrazie. Podczas seansu mali widzowie mogą obejrzeć zachód słońca na Marsie, przeżyć lot na Księżyc, a nawet dotrzeć na kraniec galaktyki. Pod kopułą o średnicy 16 metrów dzieciaki będą mogły przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu, albo w głąb wulkanu. Odwiedzający będą mogli także wcielić się w rolę kosmonauty i przymierzyć autentyczny kombinezon przeznaczony do lotu kosmicznego.  

W Tęczowej Krainie

W deszczowe dni lub nieznośne upały warto też zajrzeć do kolorowego i ekscytującego świata największego parku zabaw dla dzieci, który niedawno powstał w Warszawie. W Krainie Zabawy TĘCZA (www.tecz-skorosze.pl) mieszczącej się w CH Skorosze w Ursusie na ogromnej powierzchni ponad 1000 mkw. maluchy mogą zatonąć w 50 tysiącach kolorowych piłeczkach. Brodzić w nich, wędrować w tunelach, skakać na trampolinach, ślizgać się na zjeżdżalniach i szukać drogi w labiryntach. To doskonały sposób, aby uwolnić nagromadzone pokłady energii naszych pociech podczas dzikich harców do utraty tchu.

W nieznany rejs

Emocjonującym przeżyciem dla małego podróżnika będzie też na pewno rejs statkiem po Wiśle. Tajemniczy pokład łodzi i fale rzeki oraz zmieniające się widoki będą dla dzieciaków nie lada frajdą. W czasie wakacji w Warszawie kursuje codziennie miejski tramwaj wodny na trasie od Podzamcza do Grubej Kaśki. Wybierając wodną wycieczkę można zdecydować się także na rejs statkiem do Serocka nad Zalew Zegrzyński. Na krótki wypad najlepszy będzie zaś prom przeprawowy. Wysiadając po prawej stronie Wisły można spędzić letnie popołudnie na nowej praskiej plaży lub udać się do ZOO.

o Kraina Zabawy Tęcza

Centrum zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, w soboty w godz. 9.00 – 21.00 i niedziele w godz. 9.00 – 20.00

W dni powszednie bilet wstępu bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 zł, a w piątek, sobotę i niedzielę 30 zł. Rodzice i opiekunowie mają wstęp wolny. Stałym klientom Kraina oferuje karnety. W dni powszednie do godz. 12.00 można kupić godzinną wejściówkę w cenie 10 zł, a od godz. 12.00 w cenie 15 zł (w piątek 18 zł).
Więcej na www.tecza-skorosze.pl

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Czy Euro 2012 i metro wypromuje Pragę?

Dni Torunia – Otwórz się na miasto