w

Czy Euro 2012 i metro wypromuje Pragę?

Inwestycje praskie

Poszukujący nowych mieszkań na Pradze Północ nie będą mieli zbyt szerokiego wyboru ofert. Spośród 277 inwestycji mieszkaniowych, które powstają teraz w Warszawie, tylko kilka prowadzonych jest w tej dzielnicy. W wyszukiwarce portalu Tabelaofert.pl znajdziemy zaledwie 65 nowych mieszkań oferowanych przez deweloperów. W tym rejonie miasta lokale sprzedaje m.in. firma Tremon Polska. W inwestycji Kameralna Praga w okolicy ul. Naczelnikowskiej na Szmulowiźnie można kupić mieszkania w cenie od 6 tys. do 7 tys. zł/mkw.

Poza tym na Pradze Północ Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga w Zespole Mieszkaniowym Namysłowska oferuje lokale w przedziale 7480 – 8188 zł/mkw. Realizacja obu projektów została jednak rozpoczęta już wcześniej. Z analizy: Rynek Mieszkaniowy 2011 r. opracowanej przez firmę Knight Frank możemy się bowiem dowiedzieć, że na Pradze Północ nie została zainicjowana w 2010 roku żadna nowa inwestycja mieszkaniowa.      

Jednak w maju tego roku dzielnica zyskała nowego inwestora. Firma Budrem rozpoczęła tu budowę kompleksu Nowa Wileńska pomiędzy Aleją Solidarności, a ul. Wileńską, na wysokości Dworca Warszawa Wileńska. W inwestycji powstanie 130 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w I kw. 2013 roku. Ceny lokali kształtują się w granicach od 7 tys. do 7,9 tys./mkw. Poza budynkiem mieszkalnym deweloper planuje stworzyć także placówkę handlową o powierzchni 1300 mkw.

Należy również wspomnieć, że na realizację oczekuje również inwestycja firmy BBI Development NFI. Developer planuje wybudowanie loftów i soft-loftów na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser przy ul. Ząbkowskiej.

Potencjał  i klimat Starej Pragi

Praga Północ zachowała swój przedwojenny charakter i klimat. Na jej terenie znajduje się wiele zabytkowych kamienic pochodzących z XIX i XX wieku. Stara Praga ze swoją historyczną tkanką i zabudową oraz położeniem w sąsiedztwie centrum i Starego Miasta ma ogromne szanse na szybki rozwój.  

Dzielnica może pochwalić się świetną infrastrukturą i komunikacją. Po wybudowaniu drugiej linii metra, która będzie przez nią przebiegać może przeżyć swój renesans. Praskie zaplecze wzbogaci się w najbliższym czasie także dzięki budowie Stadionu Narodowego i rozbudowie infrastruktury wokół niego. Organizacja Euro 2012 przyczyni się zaś do poprawy wizerunku prawobrzeżnej Warszawy i promocji tej części miasta.

Słynny już praski klimat ma istotne znaczenie dla wielu osób, które zamierzają osiedlić się w tej dzielnicy. Remontu doczekała się już ulica Ząbkowska, która rozkwitła życiem towarzyskim, bo powstało przy niej wiele klubów i knajpek o wdzięcznie brzmiących nazwach. W tym rejonie miasta osiedlają się artyści. Upodobali sobie szczególnie okolice zrewitalizowanej ulicy Floriańskiej i Nowej Pragi. Na terenie Wytwórni Wódek Koneser działają m.in. Teatr Wytwórnia i galerie sztuki użytkowej. A mieszcząca się przy ul. Otwockiej Fabryka Trzciny to ciekawy praski ośrodek kultury, gdzie odbywa się wiele interesujących imprez.   

Ceny mieszkań na położonej w sąsiedztwie Śródmieścia, Pradze Północ nie są wygórowane. Prawdopodobne jest, że jeśli zdecydujemy się na inwestycje w tej dzielnicy, w pewnej perspektywie zyskamy. Ze względu na to, że w przyszłości przez dzielnicę będzie przebiegało metro, mogą szerzej zainteresować się nią deweloperzy, tak jak stało się to w przypadku Bielan.   

Więcej informacji na: www.nowawilenska.pl    

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
[email protected]
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.pl  

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Rajskie ptaki w CH Janki

Wakacyjne podróże w mieście