w

W sobotę w CH Janki druga edycja "Warsztatów twórczego rozwoju"!

Ideą projektu „Warsztaty twórczego rozwoju” jest nauka poprzez zabawę i kształtowanie rozwoju artystycznego dzieci i ich wrażliwości plastycznej na kształt, kolor i formę. W czasie zajęć, dzieci poznają i wypróbowują różne środki plastycznego wyrazu pod okiem artystów oraz wykwalifikowanych asystentów pedagogicznych z Fundacji Atelier.

Sobotnie spotkanie, podczas którego uczestnicy przygotują prace – „Rajskie ptaki”, obejmuje praktyczne zajęcia z podstaw kompozycji przestrzennej. Prowadzący zaznajomią dzieci z wykorzystaniem suchych i tłustych pasteli oraz węgla i tuszu. Mali Artyści posłużą się także kolorowymi papierami i plastelinami, dekoracyjnymi drucikami i piórkami oraz papierowymi taśmami.

Zajęcia odbędą się w 3 turach, w g.: 10.00 – 11.30, 11.45 – 13.15, 13.30 – 15.00.Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez email: [email protected]. Organizatorzy przewidują możliwość pozostawienia dzieci pod opieką prowadzących na czas zajęć, po wypełnieniu kart uczestnictwa. Każde dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający udział w warsztatach

Pierwsza tura warsztatów spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem ze strony uczestników,” – mówi Anna Walerych, Dyrektor Centrum Handlowego Janki. „Szacujemy, że 2 tygodnie temu, malowało i bawiło się z nami około 70 dzieci wraz z rodzicami.” – dodaje Anna Walerych.

W pierwszej części zajęć, prowadzący omówią z dziećmi przygotowane przez nie projekty i koncepcje prac, podpowiadając sposoby realizacji. Następnie uczestnicy przystąpią do wykonania pełnoformatowych prac pod nadzorem i z pomocą wykładowców. Rodzice dzieci biorących udział w warsztatach będą mogli porozmawiać z artystami z Fundacji Atelier, którzy doradzą najlepsze sposoby rozwijania talentów i umiejętności dzieci.

„Chcemy, aby CH Janki było utożsamiane z miejscem przyjaznym całym rodzinom. Dlatego oprócz „Warsztatów twórczego rozwoju” realizujemy również inne projekty atrakcyjne dla dzieci i rodziców. W tym roku organizowaliśmy już Turniej Bakugan oraz wystawę zdjęć „Świat w 3D” National Geographic Polska, której towarzyszyły warsztaty prowadzone przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przed nami w tym roku jeszcze co najmniej jedna kosmiczna impreza dla dzieci i dalszy ciąg Warsztatów twórczego rozwoju.” – dodaje Anna Walerych.

„Warsztaty twórczego rozwoju”

Centrum Handlowe Janki, foyer kina Cinema City

ul. Mszczonowska 3, 05-090 Janki k/Warszawy

Sobota 18 czerwca 2011 r. od g. 10.00

Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne oraz napoje dla dzieci podczas trwania warsztatów. Akcję wspiera Krakowski Kredens i SMYK fundując upominki i bony rabatowe.

Dodatkowych informacji na temat warsztatów udziela:

Effective Public Relations tel. 22 822 07 75, email: [email protected]

Bieżące informacje o zajęciach dostępne są na profilu „Warsztaty twórczego rozwoju” w serwisie Facebook.

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Do małej sypialni

Promocje na osiedlu RED Park w Poznaniu