w

Szkolenie szkoleniowców branży transportowej

Tematyka dwudniowego spotkania była bardzo szeroka i dotyczyła także bieżących tematów, którymi żyje środowisko. Podczas szkoleń eksperci Stowarzyszenia mówili m.in. o nowoczesnych formach nauczania, metodach zapewniających wysoką jakość szkoleń, zmianach w przepisach oraz nowych wymaganiach wobec osób nadzorujących kursy na kwalifikację wstępną i szkolenia okresowe.

Patrycja Grodzicka, kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju zaprezentowała nowy projekt Stowarzyszenia: Akademię Trenera-Wykładowcy. – To szkolenie obejmuje m.in. zagadnienia metodyki i dydaktyki nauczania, w tym podstawy andragogiki i retoryki – tłumaczyła podczas wykładu Patrycja Grodzicka. – Po jego zakończeniu każdy z uczestników otrzymuje certyfikat trenera-wykładowcy oraz zaświadczenie o odbytym kursie zawierające listę poruszanych tematów z liczbą przeznaczonych na nie godzin, a także informację o wyniku egzaminu z wiedzy teoretycznej.

Z dużym zainteresowaniem branżowcy wysłuchali także wykładu na temat metod pozyskiwania nowych klientów. – Jeżeli wierzyć statystykom, w tym roku największa będzie grupa kierowców, którą trzeba będzie przeszkolić w ramach szkoleń okresowych. Już mamy sygnały, że liczba „okresówek” wzrasta, choć apogeum przypadnie prawdopodobnie znów na koniec lata – mówił Krzysztof Ledzion z zarządu Stowarzyszenia.

Podczas konferencji pojawił się również Kuba Bielak – dziennikarz TVN Turbo znany m.in. z programu „Jazda polska”. Wystąpił jako oficjalna "twarz" Systemu SPS, który wprowadza zupełnie nowy standard nauczania do kursów na prawo jazdy. Specjalny gość rozdał ponad 350 plakatów promujących ośrodki stosujące System. – Kuba Bielak to bardzo dobry wybór, rozpoznawalna twarz. Na pewno pomoże wypromować SPS wśród młodych kierowców – mówił Michał Bartczak z OSK Autodriver.  

Wielu z zaproszonych gości uczestniczyło w konferencji Stowarzyszenia kolejny rok z rzędu. – Ale za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. Z jednej strony mamy okazję pogłębić wiedzę na temat nowych przepisów, a z drugiej – dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości – mówił Władysław Strzyżewski z Fundacji Akademii Transportu z Bydgoszczy. – Wszystko wskazuje na to, że rynek się powoli stabilizuje. Im bardziej teraz skupimy się na jakości, tym szybciej odczujemy pozytywne tego skutki.

Avatar photo

Napisane przez Tołkacz Bolesław

Charytatywne Malowanie Jaj w Arkadach Wrocławskich

Kaspersky Lab publikuje raport o ewolucji spamu w 2010 r.