w

Prorozwojowe zabawki na Dzień Dziecka

Najlepszym prezentem dla dziecka, jaki może podarować mu rodzic w dniu jego święta 1 czerwca, będzie wspólnie spędzony czas. Jeżeli zależy nam na wręczeniu prezentów naszym pociechom, wybierzmy edukacyjne, bezpieczne i dostosowane do ich wieku zabawki. W rozpoznaniu tych, które najlepiej wspierają rozwój dziecka, pomocny będzie werdykt ekspertów. Prezentujemy prorozwojowe zabawki, rekomendowane rodzicom przez psychologów, pedagogów i artystów zasiadających w kapitule konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Najmłodszym dzieciom, poniżej trzech lat, na pewno spodobają się kolorowe zabawki, które stymulują rozwój ruchowy i intelektualny. Dobrym prezentem dla malucha będzie Wesoła zagroda Chicco, Zestaw gimnastyczny Deluxe, Mówiący ogród Baby Collection, czy miękkie Klocki Rubbablox firmy Eko–zabawki. Wyróżnienie w konkursie otrzymały Pluszaki Zawieszaki z Serii Lamaze (RD Firma Handlowa) do zawieszenia, na przykład nad dziecięcym łóżeczkiem. 

 Starsze dzieci, w wieku 3 – 7 lat, potrzebują już większych wyzwań. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych gier planszowych, takich, jak docenione przez ekspertów zasiadających w kapitule konkursu gry Pewnego razu (Hobbity), Bim Bom (Granna) oraz Miasteczko (Jawa). Inne nagrodzone w tym roku zabawki w tej kategorii wiekowej to kolorowe, przestrzenne garaże z kolekcji Kid Cars 3D (Wader-Woźniak) oraz pozwalający ćwiczyć rękę i koncentrację, wykonany z drewna

Seria zabawek edukacyjnych, Green Science (Russell K.W. Kondraccy S.J.) dla dzieci w wieku 7 – 12 lat pozwala im przeprowadzić proste doświadczenia i rozwijać zainteresowanie ekologią. Wśród proponowanych zestawów znalazły się Filtr wodny, Eko Bateria, Eko Zegar, Energia Słoneczna, Wirujący Generator Prądu, Elektrownia Wiatrowa, Stacja Meteo, Lampka Dynamo oraz Robo-Insekt z Puszki. Korzystając z zestawów, możemy wspólnie z dzieckiem bawić się i eksperymentować. Nagrodzona w konkursie gra planszowa Bumerang (Granna) zapewni dobrą zabawę starszym dzieciom i ich rodzicom.

W tym wyjątkowym dniu polecamy również odwiedziny w jednym z miejsc, które zostało uznane przez kapitułę konkursu za najbardziej przyjazne dzieciom. Nagrody główne w konkursie „Świat przyjazny dziecku” zdobyły w tym roku dwie warszawskie kawiarnie Mama Mia Cafe oraz My baby Cafe, a także Edukado – Akademia Zabawy i Twórczego Rozwoju. Wyróżnienie otrzymała Kredkafe.

Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.kopd.pl/wyniki/regulamin.htm

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

W księgowości odległość nie ma znaczenia

Kamienice wciąż modne