w ,

W księgowości odległość nie ma znaczenia

Przez lata współpracy spółek z zewnętrznymi działami księgowości utarł się stereotyp biura rachunkowego, które znajduje się jak najbliżej obsługiwanej firmy. Obecnie, w dobie szybkiego przepływu informacji oraz digitalizacji wielu procesów, zarządy wybierają outsourcing rachunkowy w oparciu o jakość usług, doświadczenie oraz nowoczesne technologie.

Jak to się robi w Polsce i za granicą

Nasze centrum finansowo-księgowe znajduje się we Wrocławiu, a obsługiwane przez nas spółki mieszczą się na terenie całego kraju. W portfelu naszych Klientów mamy spółki z Warszawy czy Gdańska. Ponadto prowadzimy rachunkowość wielu firm, których siedziby jednostek macierzystych rozrzucone są po całym świecie. Obsługujemy wiele spółek z kapitałem zagranicznym z całego świata,  które posiadają swoje oddziały oraz spółki zależne na terenie Polski i raportujemy do zarządów  czy  właścicieli za granicą. mówi Łukasz Kansy, Relationship Manager z Centrum Finansowo-Księgowego Ekkom. Dzisiaj odległość nie ma znaczenia, najważniejsza jest jakość księgowości oraz fakt, że jest ona prowadzona w języku wskazanym przez Klienta –dodaje Łukasz Kansy.

Księgowość XXI wieku

Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu ERP biura rachunkowe mogą zaoferować swoim Klientom coś więcej niż naliczanie podatków, mianowicie możliwość bieżącego śledzenia wyników finansowych swojej firmy w czasie rzeczywistym. Oznacza to, iż wszelkie koszty oraz przychody księgowane są w czasie zbliżonym do realnego, co niesie za sobą możliwość natychmiastowego raportowania i oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa w danym momencie.

Dzisiaj już nie trzeba czekać, aż biuro księgowe zamknie miesiąc, żeby ocenić wyniki, jakie wypracowała firma. Jest to niezwykle ważne przy podejmowaniu decyzji biznesowych, które coraz częściej nie mogą czekać. Generowanie raportów odbywa się z dowolnego miejsca na świecie 24 godziny na dobę przez cały rok.Wystarczy, że Klient naszego Centrum zaloguje się oprogramowania (również przez telefon komórkowy) i za pomocą swojego pulpitu osobistego wybierze raport, który go interesuje. Po kilku sekundach ma gotowe zestawienie opierające się o aktualne dane, pochodzące z ciągle uaktualnianej przez księgowego bazy. Należy tutaj zaznaczyć, iż raport generowany jest w oparciu o żywą bazę, a wszelkie zmiany widoczne są równolegle u Klienta oddalonego o X kilometrów od naszego biura, ponieważ działamy w oparciu o sieć rozległą WAN – tłumaczy Łukasz Kansy.

Księgowość tworzy podwaliny pod decyzje podejmowane przez zarządy wszystkich spółek. Dlatego wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest niezwykle trudnym i niosącym za sobą konsekwencje zadaniem. Aby Klienci nie musieli ograniczać się do rynku lokalnego, który niejednokrotnie ma ograniczoną ofertę, stworzono możliwość zerwania ze stereotypem księgowego z sąsiedztwa. I coraz więcej osób docenia zalety tego rozwiązania.

Centrum Finansowo-Księgowe Ekkomspecjalizuje się w kompleksowej obsłudze księgowej oraz kadrowo-płacowej spółek prawa handlowego z udziałem kapitału polskiego oraz zagranicznego. Jako jedyne centrum finansowo-księgowe w Polsce udostępnia swoim klientom nowoczesne rozwiązania firmy HansaWorld umożliwiające wgląd w księgowość online w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem http://www.ekkom.com.pl/

Avatar photo

Napisane przez Multum PR

Młyn Klekotki inwestuje w ekologię

Prorozwojowe zabawki na Dzień Dziecka