w ,

Premiera Targów Książki dla Dzieci w Krakowie

Wyłącz komputer – włącz wyobraźnię!

Wciąż rozbudowywany jest program towarzyszący Targów. Podczas warsztatów z Panem Toti prowadzonych przez Joannę Sorn-Garę najmłodsi dowiedzą się, jak powstaje książka. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w zabawach, które zapewnią m.in. EMPiK,  Egmont, Cafe Szafe, CzasDzieci.pl, Pracownia K., czy Bunkier Sztuki. Targom będą towarzyszyć wystawy prac Joanny Sorn-Gary i Marcina Bruchnalskiego. Dla rodziców zostaną przygotowane wykłady przybliżające m.in. kwestię nauki czytania i pisania dzieci wielojęzycznych, czy zagadnienie dysleksji wśród najmłodszych. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

– Formuła imprezy opiera się na idei stworzenia trzydniowego placu zabaw dla dzieci. Stąd oprócz nowości wydawniczych na targach będą prezentowane zabawki, gry i pogramy edukacyjne. Targi będą miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli poznać alternatywne formy spędzania wolnego czasu prezentowane przez ośrodki kultury i kluby animacji dla rodziców – mówi Barbara Sikora, komisarz Targów Ksiązki dla Dzieci.

Dzieci pomagają dzieciom – I edycja ogólnopolskiej akcji wystartuje podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie 

Zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych – to cel ogólnopolskie akcji „Dziele się książkami” organizowanej przez portal Qlturka.pl i Miasto Słów. I edycja akcji odbędzie się podczas debiutu Targów Książki dla Dzieci, organizowanych w Krakowie w dniach 3-5 czerwca.

Warto dzielić się książkami

Aby wziąć udział w akcji wystarczy  przybyć na Targi i odwiedzić stoisko portalu Qlturka.pl i przekazać książkę dla dzieci. Nie ma znaczenia wiek odbiorcy, ważne, by książki były w dobrym stanie. Na wszystkie dzieci, które przyniosą książkę dla swoich rówieśników, organizatorzy przygotowali niespodzianki – spotkania z autorami i ilustratorami oraz twórcze działania. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie: www.dzielesieksiazkami.pl

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

Livingmedia przeprowadzi transmisję online z PRotonów

Pielęgnacja żywopłotu nożycami Black & Decker