w

Pingwin PINGU rozdaje nagrody!

Drogi zegarek, modna sukienka, a może (za duży jeszcze) rowerek? Szukając oryginalnego i pożytecznego prezentu, należy postawić sobie pytanie, czy kolejna zabawka przyda się naszemu dziecku… Może warto pomyśleć o rozwoju psycho-motorycznym pociechy? Ofiarowując jej materiały dydaktyczne do nauki języka angielskiego Pingu’s English, na pewno o to zadbamy.

Pingu’s English to przełomowy kurs języka angielskiego, przeznaczony dla dzieci w wieku 3 – 7 lat, który już w tym roku będzie dostępny w Polsce. Jego głównym bohaterem jest pingwinek Pingu, postać znana z popularnego serialu animowanego dla dzieci, emitowanego w Polsce przez kanały telewizyjne takie jak Polsat JimJam czy MiniMini.

Pingu’s English jest kursem zbudowanym wokół codziennych przygód pingwinka Pingu™, jego rodziny i przyjaciół na Biegunie Południowym, obejmującym trzy poziomy dla dzieci od 3 do ponad 7 lat. Każdy z poziomów składa się z 12 rozdziałów i obejmuje 72 godziny nauki. Podczas każdego etapu nauki, sukcesywnie wprowadzane są nowe zestawy słownictwa oraz reguły gramatyczne. Ten wyjątkowy program nauczania, który został opracowany przez wiodących ekspertów w dziedzinie edukacji dzieci i przyswajania języka z brytyjskiej firmy Linguaphone Group zawiera różne pomysłowe ćwiczenia i pomoce multimedialne wspierające dziecko w nauce. Zatem, jest nie tylko skuteczny, ale przy tym zabawny!

Dlaczego warto inwestować w naukę języków już w wieku przedszkolnym? Ekspert od metodyki nauczania – Katarzyna Warmińska wyjaśnia: „Dzieci w tym wieku, ze względu na pojemność pamięci krótkotrwałej, są w stanie przyswoić od pięciu do dziewięciu nowych słów w trakcie jednej lekcji. Jednak w tym wypadku sprawą drugorzędną staje się liczba zapamiętanych słówek. To dobra zabawa jest tu podstawą, ponieważ dziecko pozytywnie zmotywowane do nauki języków obcych, nabierze do niej chęci również w późniejszym okresie swojego życia. Dzieci nie mają tak jak my – dorośli zahamowań w posługiwaniu się nowym językiem. Dzieci z zapałem uczą się na kursach językowych, które są pełne wesołych historyjek, piosenek, wierszyków. Potrafią łatwo przechodzić z języka ojczystego na język obcy, często nawet łącząc je w jednym zdaniu, co ułatwia naukę”.

Pingu’s English zapewnia to wszystko, a nawet więcej! Odwiedź naszą stronę internetową www.pingusenglish.com.pl, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Informacje o konkursie

Wygraj materiały dydaktyczne Pingu’s English do nauki angielskiego dla Twojego dziecka

  • Nagroda główna: zestaw Study Pack (poziom 1) + Activity Pack + pluszowa maskotka Pingu
  • II nagroda dla 10 osób: zestaw Study Pack (poziom 1) + pluszowa maskotka Pingu
  • III nagroda dla 50 osób: pluszowe maskotki Pingu.

Konkurs polega na wykonaniu przez Wasze dzieci rysunku, przedstawiającego sylwetkę pingwinka Pingu z podpisem „Pingu speaks English”. Wykonane zadanie należy przesłać w formie skanu oryginalnego rysunku dziecka, bądź rysunku wykonanego w programie graficznym w formacie JPG lub PDF na adres [email protected] w terminie do dnia 08.06.2011 r.

Avatar photo

Napisane przez Bieniewska Sandra

Tablice rozdzielcze inspiracją dla projektantów zegarków Lorus

Już w sobotę pierwsze „Warsztaty twórczego rozwoju” w CH Janki!