w

Gdzie oglądać NASCAR Cup Series 2023 na żywo?

75. sezon NASCAR Cup Series to wielkie wydarzenie w świecie wyścigów samochodowych. Odświeżony kalendarz, udoskonalone pojazdy nowej generacji i stawka, która jest zacięta i wyrównana jak nigdy. To wszystko jest świetnym prognostykiem na wspaniałą rywalizację. Zmagania kierowców w kolejnych wyścigach cyklu będzie można śledzić na żywo na antenie Motowizji, która pokaże pełny sezon.

Wszystko rozpocznie się w niedzielę 19 lutego. Właśnie wtedy zaplanowano jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów cyklu – Daytona 500. Zmagania na Florydzie tradycyjnie rozpoczną sezon NASCAR. Potem kierowcy udadzą się w podróż po Stanach Zjednoczonych aby odwiedzić ponad 20 różnych obiektów w trakcie 36 punktowanych rund i kilku wyścigów pokazowych.

Kolejne wyścigi sezonu to tradycyjna podróż na zachód Stanów Zjednoczonych. Wówczas rywalizacja będzie odbywała się na torze Auto Club Speedway, Las Vegas Motor Speedway oraz Phoenix Raceway, na którym w listopadzie odbędzie się także finał całej serii. Na początku sezonu, bowiem już w marcu, kierowcy odwiedzą także pierwszy z kilku torów drogowych, które pojawiają się w kalendarzu. Będzie to Circuit of The Americas, a więc popularna COTA, dobrze znana fanom Formuły 1. Oprócz tego obiekty w kalendarzu z torów drogowych pojawią się także: Watkins Glen International, Sonoma Raceway, Indianapolis Motor Speedway, i konfiguracja „rovalowa” Charlotte Motor Speedway. Oprócz torów drogowych w kalendarzu serii zagościł także pierwszy tor uliczny. Kierowcy w weekend Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych będą ścigali się na ulicach Chicago.

Ważnymi elementami sezonu, na które warto zwrócić uwagę będą też wyścigi na krótkich torach. Jednym z nich, co staje się już tradycją, będzie runda na torze Bristol Motor Speedway, który po raz kolejny zostanie przekształcony w owal o nieutwardzonej nawierzchni ziemnej (tzw. dirt track). Dodatkowo tegoroczny wyścig gwiazd odbędzie się na North Wilkesboro Speedway. Ten krótki owal w Karolinie Północnej był torem uwielbianym przez fanów w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Po dekadach popadania w ruinę NASCAR zdecydowało się na przywrócenie obiektu do życia i zorganizowanie tego prestiżowego wyścigu pokazowego właśnie na nim.

Tegoroczna faza playoff NASCAR Cup Series rozpocznie się w niedzielę 3 września. Jak zwykle składa się ona z dziesięciu rund, podczas których kierowcy odwiedzą tory takie jak: Darlington Raceway, Kansas Speedway, Texas Motor Speedway, Talladega Superspeedway czy Martinsville Speedway. Po tej fazie poznamy mistrza serii.

NASCAR Cup Series 2023 na żywo – zobacz gdzie oglądać!

Wyścigi NASCAR Cup Series pojawią się na antenie Motowizji w każdy weekend pomiędzy lutym, a listopadem tego roku. Wyścigi komentować będą Szymon Tworz i Michał Budziak. Okazjonalnie wspomagał ich będzie Krzysztof Woźniak oraz goście zaproszeni do studia. Motowizja dostępna jest m.in. na platformach Canal+, Orange, UPC, Vectra, Multimedia, Toya czy Inea, a także w internecie na player.pl, Play NOW, WP Pilot czy cda.pl oraz w wielu dobrych sieciach kablowych

NASCAR Cup Series w lutym w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 19 lutego, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – transmisja wyścigu – niedziela, 26 lutego, godz. 21:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Daytona International Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 lutego, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Auto Club Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 lutego, godz. 22:20

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander „Ostry” Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA – pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Napisane przez mariaaa

NOWOŚCI NA DZIEŃ KOBIET W ROMANCE TV!

Marketplace dla rekruterów IT Huntly startuje w Polsce