w

Era Inżyniera z ASTORem

Głównym założeniem pomysłodawców Ery Inżyniera jest dostosowanie kształcenia na poziomie wyższym do wymagań rynku pracy oraz poprawa jakości oferty edukacyjnej Politechniki Poznańskiej. W ramach projektu, realizowanego do 2013 roku, studenci otrzymują oferty praktyk i płatnych staży, które są finansowane z budżetu unijnego.

„ASTOR od lat prowadzi własny program praktyk wakacyjnych i staży studenckich, jednak chętnie skorzystaliśmy z możliwości jakie daje projekt Era Inżyniera.” – komentuje Łukasz Bota, Specjalista ds. Sprzedaży Systemów Sterowania i Sieci Przemysłowych w firmie ASTOR.

„Założenia programu szybko nas przekonały, dodatkowo na potrzeby projektu została stworzona platforma e-recruitment – elektroniczny system rekrutacji, bardzo pomocna w wyborze kandydatów” – dodaje Łukasz Bota.


Na oferowane przez ASTOR stanowisko stażysty zgłosiło się 38 studentów, z których w drodze rozmów kwalifikacyjnych wybrano jedną osobę.


Stażysta będzie pracował 30 godzin tygodniowo, przez 3 miesiące, stanowiąc wsparcie sprzedażowe i techniczne poznańskiego oddziału ASTORa. „Dzięki dużej popularności programu na Politechnice Poznańskiej, mieliśmy możliwość wyboru najlepszego kandydata. Projekty finansowane z budżetu Unii Europejskiej są wielką szansą na rozwój placówek edukacyjnych, a co najważniejsze, wspierają młode talenty.” – podsumowuje Łukasz Bota.


ASTOR prowadzi stałą współpracę z Politechniką Poznańską, wyposażając laboratoria uczelni w profesjonalny sprzęt i profesjonalne oprogramowanie, a studenci od lat chętnie biorą udział w organizowanym przez firmę konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Od 3 lat absolwenci Politechniki Poznańskiej królują na liście laureatów konkursu.

Avatar photo

Napisane przez OmniPro

Firma Epson przedstawiła nową ofertę tanich powłok – Production Media for Inkjet

ASTOR partnerem merytorycznym Leszczyńskich Dni Informatyki