w

„Bezpieczne wakacje” w Galerii Gniezno!

25 czerwca br., w godzinach od 16:00 do 20:00, na parkingu przed Galerią Gniezno odbędzie się akcja „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie ma charakter edukacyjny i jest przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Gniezna, niezależnie od wieku i zainteresowań. Organizatorzy postarali się o różnorodność atrakcji, zaplanowali ogródek pod parasolami, w którym będą sprzedawane potrawy z grilla i zimne napoje, a także zaprosili gości specjalnych. W imprezie wezmą udział: Marcin Bugajewski, drużynowy Mistrz Świata w Trialu,policjanci i ratownicy WOPR-u oraz uczniowie szkoły podstawowej numer 5. „Goście akcji „Bezpieczne wakacje” pokażą jak dzieci i dorośli mogą dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. Nauczą najmłodszych zasad pierwszej pomocy oraz zwrócą uwagę rodziców na najważniejsze kwestie z zakresu bezpieczeństwa drogowego i wodnego” – mówi Zofia Suchy, Dyrektor Galerii Gniezno, której właścicielem jest firma Pradera.„Wszystkie pokazy i towarzyszące im konkursy będą bardzo atrakcyjne, dlatego serdecznie zapraszam do udziału. Do wygrania będą między innymi rowery górskie, GPS i MP4” – dodaje Zofia Suchy.

Impreza „Bezpieczne wakacje” rozpocznie się o godzinie 16:00 od interaktywnej prezentacji przedstawicieli policji i WOPRu na temat bezpieczeństwa na drodze i podczas wypoczynku nad wodą. Następnie w godzinach od 17:30 do 18:30 dzieci ze szkoły podstawowej numer 5 pokażą jak wykorzystywać wiedzę o pierwszej pomocy w praktyce. Uczniowie opowiedzą również jak bezpiecznie poruszać się po drodze rowerem oraz zaprezentują odpowiedni na wypady rowerowe strój i ekwipunek. Kolejną atrakcją, zaplanowaną na godz. 18:30, będzie pokaz zdolności Marcina Bugajewskiego, drużynowego Mistrza Świata w Trialu, Mistrza Europy w skoku wzwyż rowerem z miejsca, Vice-Mistrza Polski w Trialu. Podczas występu z udziałem publiczności Mistrz zademonstruje ewolucje na rowerze i monocyklu trialowym oraz rowerowy skok wzwyż.

W toku imprezy, dorośli kierowcy będą mogli wziąć udział w konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat przepisów drogowych, pojeździć w alko goglach lub uzyskać porady na temat zasaddobierania i mocowania fotelików dziecięcych. Dodatkowe atrakcje dla osób dorosłych to szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz pokazy filmów instruktażowych na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podczas akcji „Bezpieczne wakacje”, zarówno dla dzieci jak i dorosłych organizowane będą liczne konkursy, np. sprawnościowe na rowerach, z wiedzy na temat pierwszej pomocy oraz z zasad bezpieczeństwa na drodze. Warto brać w nich udział, gdyż dla uczestników przewidziano bardzo wiele atrakcyjnych nagród. Podsumowanie akcji oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursów odbędzie się około godziny 19:30.

Akcja „Bezpieczne wakacje”

Współorganizator Radio Plus Gniezno

Parking Galerii Gniezno

ul. Pałucka 2, 62 – 200 Gniezno

25 czerwca br., w godz. 16:00 – 20:00.

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Wakacje dla podopiecznych Caritasu

Rajskie ptaki w CH Janki