w

Audi RS Q e-tron w trasie przez trzy miasta: kierowcy Audi inspirują Madryt, Paryż i Sztokholm

Z pustyni do metropolii: Audi podczas Rajdu Dakar wykorzystuje przyszłościową technikę napędu RS Q e-tron. Ale oprócz tego, w dużych miastach prowadzi pokazy tego rozwiązania. Po cieszącej się dużym uznaniem prezentacji w Hamburgu rok temu, teraz Audi RS Q e-tron odwiedziło stolice trzech krajów, z których pochodzą kierowcy fabryczni Audi. Carlos Sainz i Lucas Cruz przemierzyli Madryt, Stéphane Peterhansel i Edouard Boulanger byli na trasie w Paryżu, a Mattias Ekström i Emil Bergkvist poprowadzili innowacyjny prototyp o niskiej emisji spalin przez Sztokholm. Wielu przechodniów z radością i ciekawością śledziło ich emocjonujące występy.                                           

Madryt, Paryż, Sztokholm: Trzy zespoły kierowców Audi w napędzanych elektrycznie prototypach przejechały obok najpiękniejszych zabytków trzech europejskich stolic. Pałace królewskie w Hiszpanii i Szwecji, czy Wieża Eiffla i bazylika Sacré-Cœur w Paryżu, to tylko niektóre z licznych przystanków na trzech trasach. Driftując w wybranych lokalizacjach, RS Q e-tron dało również spektakularny pokaz mocy swojego elektrycznego napędu o mocy 263 kW (358 KM). Przechodnie odwracali się, by spojrzeć na przyciągający wzrok samochód. Wielu podziwiało go, robiło zdjęcia i prosiło o autografy, które zawodowi kierowcy i piloci z przyjemnością rozdawali. „Trzy miejskie pokazy były okazją do bliższego pokazania innowacyjnego samochodu” – powiedział szef Audi Motorsport Rolf Michl. „Nasz fascynujący prototyp to przesłanie, którym inspirujemy ludzi.”

Audi jest jednym z pionierów elektryfikacji w sportach motorowych. Ze swoim programem w tej dziedzinie wystartowało już w roku 2012. Marka opracowała RS Q e-tron z napędem elektrycznym i konwerterem energii z myślą o odnoszeniu sukcesów w pustynnych sportach motorowych. Konwerter energii składa się z silnika spalinowego i generatora. Od tego sezonu Audi stosuje w nim zrównoważone paliwo, które pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 60 procent. W ubiegłym roku Team Audi Sport odniósł zwycięstwo w Abu Dhabi Desert Challenge. W dwóch dotychczasowych edycjach Rajdu Dakar, Audi RS Q e-tron zdobyło łącznie sześć zwycięstw etapowych i 28 razy uplasowało się na podium w klasyfikacji dziennej.

Od dziś, sukcesywnie publikować będziemy materiały video i fotograficzne z eventów w trzech europejskich miastach. W najbliższą środę, 20 września, na kanałach społecznościowych Audi Sport i na stronie www.audimedia.tv umieszczone zostaną materiały z Madrytu, 27 września zdjęcia i filmy z imprezy w Paryżu, a 4 października ze Sztokholmu.

Napisane przez Audi

Audi uruchamia nowe Centrum Bezpieczeństwa Pojazdów

Jarosław Dominiak Człowiekiem Corporate Governance 2023