w ,

Audi przedłuża partnerstwo z Międzynarodową Federacją Narciarską – FIS: przez kolejne cztery lata cztery pierścienie będą obecne podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim

FIS, przedłużyły swoje wieloletnie partnerstwo o kolejne cztery lata, do sezonu 2025/2026. O decyzji oficjalnie poinformowali wspólnie Bernhard Neumann, dyrektor marketingu sportów zimowych w Audi oraz Michel Vion, sekretarz generalny FIS, podczas wspólnej prezentacji przed otwarciem sezonu alpejskiego Pucharu Świata w Sölden w Austrii.

Audi umacnia swą wiodącą pozycję głównego partnera motoryzacyjnego w sportach zimowych. Marka przedłuża partnerstwo nie tylko z FIS, ale również z poszczególnymi narodowymi związkami narciarskimi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Norwegii i Szwecji. „Audi i elitarne sporty alpejskie są od dziesięcioleci ściśle powiązane. Łączy nas determinacja do osiągania najwyższych wyników, postęp i zrównoważony rozwój” – mówi Henrik Wenders, szef marki Audi. Przedłużenie współpracy oznacza, że Audi przez kolejne cztery lata będzie wyłącznym w branży motoryzacyjnej partnerem FIS i innych narodowych drużyn alpejskich. „Od samego początku nasza współpraca zbudowana jest na solidności i zaufaniu” – zauważa Vion. „Cieszymy się, że świat narciarstwa alpejskiego może przez kolejne cztery lata nadal polegać na tak solidnym partnerze, jakim jest Audi.”

W wyniku przedłużeniu umowy, Audi będzie obecne na międzynarodowych imprezach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim przynajmniej do sezonu 2025/2026. Jak zwykle, kibice będą mogli zobaczyć branding Audi bezpośrednio w miejscach rozgrywania zawodów, a także w telewizji i w mediach internetowych. Na słynnych i spektakularnych obiektach takich jak „Streif” koło Kitzbühel w Austrii, czy Lauberhorn w szwajcarskim Wengen, staną najnowsze elektryczne modele Audi, reprezentujące techniczną transformację marki. Będąc wyłącznym partnerem FIS z branży motoryzacyjnej, Audi zapewni też flotę pojazdów, dzięki czemu zrównoważona mobilność premium stanie się rzeczywistością.

Zgodnie z tradycją, Audi i gwiazdy alpejskich sportów zimowych, w ostatni weekend po raz dwudziesty pierwszy wspólnie zainaugurowały nowy sezon zawodami w slalomie gigancie na lodowcu Rettenbach wysoko nad Sölden w Tyrolu. Rozpoczęcie sezonu Pucharu Świata w narciarstwie zjazdowym mężczyzn planowane jest na 29 i 30 października, a tydzień później rozpocznie się współzawodnictwo kobiet. Obie imprezy odbędą się w Zermatt/Cervinia (Szwajcaria/Włochy). W ostatni weekend listopada w kanadyjskim Lake Louise odbędzie się natomiast pierwszy Super G sezonu 2022/2023 mężczyzn, a pierwszy Super G pań zaplanowano również w Lake Louise na 4 grudnia 2022.                                                      

Napisane przez Audi

Ulgi podatkowe – poradnik na czasy kryzysu

Kazar x Balamonte – nowa kolekcja inspirowana stylem Grzegorza Krychowiaka