w

Ulgi podatkowe – poradnik na czasy kryzysu

Na podstawie wiedzy ekspertów ID Advisory powstał raport na temat dostępnych dla przedsiębiorców ulg podatkowych. W publikacji przedstawiono nie tylko zasady korzystania z ulg, ale również ich ranking wskazujący, które ulgi wiążą się z największym potencjałem  oszczędności, a także które najłatwiej można wdrożyć. We współpracy z agencją badawczą przeprowadzono, wśród niemal 200 dużych i średnich przedsiębiorstw, badanie wskazujące jak wyglądają dotychczasowe doświadczenia oraz plany firm w tym zakresie.

Eksperci ID Advisory stworzyli także listę najczęściej popełnianych błędów oraz zbiór wskazówek, w jaki sposób wdrażać ulgi w praktyce, z uwzględnieniem wydanych dotychczas stanowisk organów podatkowych i sądów administracyjnych. Ponadto, w raporcie znajduje się opis trendów zagranicznych oraz najlepszych praktyk przygotowany we współpracy z naukowcami/pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

„Celem raportu jest przedstawienie w jednej publikacji podsumowania wszystkich dostępnych ulg i porównanie ich atrakcyjności, a także trudności we wdrożeniu. W ramach tzw. Polskiego Ładu katalog ulg podatkowych od początku tego roku został znacznie rozszerzony. Nowe ulgi polegają głównie na odliczeniach od dochodu, dzięki czemu wielu przedsiębiorców ma szansę na niższy podatek. Mamy nadzieję, że przedstawiona analiza pomoże przedsiębiorcom w skorzystaniu z dostępnych dla nich ulg i uzyskaniu istotnych oszczędności, które przyczynią się do rozwoju ich biznesów i przełożą się na wzrost ich innowacyjności- komentuje Jagoda Trela, Managing Partner, ID Advisory.

Publikacja raportu zaplanowana została na 8 listopada. Tego dnia Eksperci ID Advisory we współpracy z partnerami  organizują webinar, podczas którego przedstawią podsumowanie raportu oraz wyniki badania ankietowego przeprowadzonego wśród przedsiębiorców.

Autorem raportu jest ID Advisory (www.idadvisory.pl) – kancelaria prawno-podatkowa specjalizująca się we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorców. Tworzą ją wyłącznie wyspecjalizowani eksperci. Klient ma pewność, że posiadający wieloletnie doświadczenie doradca, z którym prowadzi rozmowy będzie obsługiwał go osobiście. Celem firmy jest proponowanie konkretnych rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo, ale również maksymalnie usprawnić efektywność biznesową.

Dodatkowych informacji udziela: 

Paweł Zaboklicki, 607 558 103, email: [email protected]

Napisane przez ID Advisory

Od łazienki aż po kuchnię – AGD Samsung ze zwrotem na konto

Audi przedłuża partnerstwo z Międzynarodową Federacją Narciarską – FIS: przez kolejne cztery lata cztery pierścienie będą obecne podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim