w

600 m2 kosmicznych atrakcji do 5 czerwca w Zabrzu!

Wystawa „Planetarium” otwarta jest codziennie w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu do 5 czerwca, od godz. 11.00. do 19.00. Całkowicie bezpłatnie, mieszkańcy Zabrza mogą zgłębiać tu wiedzę na temat Wszechświata i Kosmosu. Road – show „Planetarium” to jeden z niewielu projektów w Polsce, który wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt, aby poprzez emocje popularyzować naukę.

Główną atrakcją „Planetarium” jest wysoki na 6 metrów namiot sferyczny, gdzie kosmicznych wrażeń dostarczają widzom specjalnie przygotowane filmy prezentowane po raz pierwszy w Polsce. Codziennie, z myślą o różnych grupach wiekowych, w „Planetrium” wyświetlane są 4 produkcje, każda poprzedzona ciekawymi pokazami planetaryjnymi prowadzonymi przez wykwalifikowaną kadrę. Najmłodsi, którzy nie mogą wziąć udziału w pokazach filmowych otrzymają do dyspozycji kosmiczny baby room m.in. z basenem z piłeczkami w kształcie mapy Ziemi.

W „Planetarium”, na 600 m2 powierzchni, w otoczeniu unikalnej scenografii prezentowane są informacje na temat historii odkryć Kosmosu, wiedzy obecnej na temat otaczającego nas Wszechświata jak i możliwych kierunków jego podboju. Strefa „Starożytność” przedstawia ówczesne wierzenia, mity i zaskakująco szeroką wiedzę, jaką już przed wiekami posiadano na temat miejsca Ziemi we Wszechświecie. Strefa „Wielkich Odkrywców” prezentuje informacje o uczonych, m.in. naszych wielkich rodakach takich jak Mikołaj Kopernik, czy też Jan Heweliusz (właśnie mija 400 rocznica urodzin tego ostatniego). „20 lat odkryć teleskopu Hubla” to strefa poświęcona budowie i odkryciom dokonanym z użyciem tego urządzenia. Ostatnia strefa – „Przyszłość” poświęcona jest eksploracji przestrzeni kosmicznej.

„Planetarium” to nowatorski, projekt road-show przygotowany przez Wytwórnię Rozrywki we współpracy z prestiżowymi partnerami merytorycznymi, jakimi są: Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii, Biblioteką Gdańską, Kopernikańskim Portalem Naukowym, Komitetem Obchodów Roku Jana Heweliusza, NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych), ESA (Europejska Agencja Kosmiczna). Planetarium jest bezpłatnie dostępne dla odwiedzających w Centrum Handlowym Platan.

Terminarz wystaw:

14 maja – 5 czerwca – Centrum Handlowe Platan, Zabrze

13 czerwca – 3 lipca – Centrum Handlowe Korona, Wrocław

Lipiec – Centrum Handlowe Osowa, Gdańsk

Sierpień – Centrum Handlowe Tulipan, Łódź

Wrzesień – Centrum Handlowe Janki k. Warszawy

Wrzesień – Październik – Centrum Handlowe Krokus, Kraków

Październik – Listopad – Centrum Handlowe Rondo, Bydgoszcz

Listopad – Grudzień – Centrum Handlowe 3 Stawy, Katowice

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Powstał plakat

Coś w ten deseń, czyli pasiasta moda na lato