w

Zabierz dziecko sprzed ekranu

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że gry komputerowe i telewizja mają negatywny wpływ nie tylko na układ nerwowy dziecka, ale i na jego rozwój fizyczny. Szczególnie niebezpieczne są gry i filmy zawierające sceny przemocy. Wywołują u maluchów stany lękowe, agresję i nadpobudliwość emocjonalną.

Bierność przed telewizorem

Zbyt częste oglądanie telewizji powoduje zmęczenie i znużenie. Sprzyja kształtowaniu biernej postawy i powoduje obniżenie sprawności kreatywnego i abstrakcyjnego myślenia dziecka. Do tego dochodzą problemy ze skupieniem uwagi. W rezultacie maluch nie potrafi przez dłuższy czas skoncentrować się na trudniejszych zadaniach, które wymagają od niego zaangażowania i uruchomienia intensywniejszych procesów myślowych. Jednym słowem nieustanny kontakt z ekranem bardzo źle wpływa na wyobraźnię i aktywność twórczą dziecka.   

Zjawiskiem powszechnym jest też uzależnienie młodszego pokolenia od wszelkiego typu gadżetów elektronicznych. Żeby ograniczyć przesiadywanie dziecka przed telewizorem i przy konsoli należy zainteresować pociechę inną formą spędzania wolnego czasu. Na przykład taką, która  łączyłaby aktywny wypoczynek z wykorzystaniem nowinek technicznych. Zaproponujmy dzieciakowi jakieś ciekawe zajęcie, albo hobby. Zabawa musi być atrakcyjna i konkurencyjna wobec jego komputerowej pasji.  

Natura i gadżety

Dobrym pomysłem może okazać się fotografowanie. Robienie zdjęć rozwija kreatywność. Poza tym rozbudzimy w dziecku chęć obcowania z przyrodą, a także wrażliwość oraz ciekawość świata i ludzi. W poszukiwaniu interesujących obiektów można wyruszyć w plener. Nawet małe dzieci można zabierać do parku, ogrodu botanicznego czy zoo. Możemy również zorganizować całodniowy wypad za miasto, do lasu czy nad rzekę.   

Ciekawą formą rozrywki na świeżym powietrzu z wykorzystaniem nowoczesnych gadżetów, która może wciągnąć naszą pociechę jest też geocaching. Poszukiwanie skarbów przy użyciu urządzeń GPS. Zabawa polega na odnajdywaniu miejsca, w którym ukryty jest drogocenny przedmiot, jeśli znamy długość i szerokość geograficzną jego położenia. W tym celu możemy zorganizować całą eskapadę leśną i pozwolić najmłodszym podczas wyprawy wcielić się w rolę Indiany Jones’a. W ten sposób z całą rodziną możemy zwiedzić różne ciekawe zakątki kraju.

Uaktywnij energię malca

Jeśli twoja pociecha lubi sport, sprzed ekranu telewizora zabieraj ją na basen lub na przejażdżki rowerowe. Świetna zabawą może być też wspólny wypad na rolki do pobliskiego parku lub skate parku. Do dyspozycji małych alpinistów są także parki linowe i ścianki  wspinaczkowe. Miłośnicy wody mogą wybrać się na rodzinny wypad kajakowy albo rejs łodzią, jeśli mieszkają blisko rzeki czy większego akwenu wodnego.     

Jeżeli jednak czas nie pozwala nam na zorganizowanie wyjazdu, najprostszym sposobem na aktywne spędzenie z dzieckiem czasu jest plac zabaw. Tam urwis może się wybiegać, poszaleć i spotkać z rówieśnikami. Dzieciaki kochają takie miejsca. Spędź więc wspólnie z dzieckiem kilka popołudniowych godzin i zabaw się z nim w jednym z centrów rozrywki. Zabierz pociechę sprzed ekranu do najbliższego parku dziecięcego, jakich jest wiele w większych miastach. Największy tego typu obiekt powstał kilka miesięcy temu w Warszawie w CH Skorosze. Kraina Zabawy Tęcza www.tecza-skorosze.pl dysponuje olbrzymią powierzchnią ponad 1000 mkw. i zapewnia dzieciom różne atrakcje. Centrum oferuje m.in. 3-poziomowy park rurowy, w którym znajduje się 15 zjeżdżalni tubowych i spiralnych, labirynty, ścianki wspinaczkowe, wieże, trampoliny, podwieszane mosty, baseny z barwnymi piłeczkami, ścianki wspinaczkowe i armatki pneumatyczne.

Najmłodsze dzieci do trzeciego roku życia mają na obszarze kompleksu zapewnioną osobną przestrzeń do zabawy wyposażoną w samochodziki, domki, zjeżdżalnie i baseny do nurkowania w kolorowych kulach. Na terenie centrum znajduje się też sympatyczna kawiarnia z bezpłatnym hot spotem.

o Kraina Zabawy Tęcza

Centrum zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, w soboty w godz. 9.00 – 21.00 i niedziele w godz. 9.00 – 20.00
W dni powszednie bilet wstępu bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 zł, a w piątek, sobotę i niedzielę 30 zł. Rodzice i opiekunowie mają wstęp wolny. Stałym klientom Kraina oferuje karnety. W dni powszednie do godz. 12.00 można kupić godzinną wejściówkę w cenie 10 zł, a od godz. 12.00 w cenie 15 zł (w piątek 18 zł).
Więcej na www.tecza-skorosze.pl

Dodatkowe informacje:
PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.pl       

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Squire, Sanders & Dempsey doradcą Valeant Pharmaceuticals w transakcji przejęcia AB Sanitas

Mergeto.pl dostępny już także dla użytkowników indywidualnych!