w , , ,

XV edycja kursu „Bądź bezpieczna” zakończona

Kurs „Bądź Bezpieczna” skierowany jest do Pań powyżej 16 roku życia, które chcą dowiedzieć się, jak bronić się w razie ataku napastnika, jak bezpiecznie korzystać z broni czy udzielić pierwszej pomocy. 
Każda kolejna edycja przynosi nowe wyzwania, jakie prowadzący zajęcia stawiają przed kobietami. Tym razem przez kilka tygodni poznawały one techniki samoobrony, ale także przeszły zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, poznały zasady zdrowego odżywiania czy nauczyły się strzelać na strzelnicy „Obrońca” w Troszynie, pod czujnym okiem Eugeniusza Gorczycy. Uczestniczki nie miały taryfy ulgowej, a po niektórych zajęciach pozostały niegroźne siniaki. Cały kurs zakończył pozorowany atak w ciemnych piwnicach Szkoły Podstawowej nr 10, gdzie kobiety musiały odeprzeć ataki napastnika. Poradziły sobie świetnie. Wszystkie przyznają, że kurs dodał im pewności siebie i odwagi. 
Jak zauważył prezydent Janusz Kotowski, widać że między kobietami wytworzyła się więź, dzięki której nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale również mogły wymienić doświadczenia. – Ta formuła widocznie się sprawdza, skoro kolejne osoby pełne pasji w kursie uczestniczą. Bardzo dziękuję każdej kobiecie, która skorzystała z naszej oferty. Bo nawet najlepszy kurs nie byłby możliwy, gdyby nie zainteresowane nim osoby. Mam nadzieję, że nabyte umiejętności będą służyły rozwojowi własnemu, ale nie trzeba będzie ich wykorzystać w codziennym życiu. Bardzo dziękuję również pomysłodawcom i wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w prowadzenie zajęć i spotkań. 
Każda uczestniczka otrzymała certyfikat potwierdzający odbycie kursu „Bądź Bezpieczna”, a Eugeniusz Gorczyca rozdał puchary dla najlepiej strzelających kobiet. Spotkanie zakończył słodka niespodzianka – okolicznościowy tort. 
Kolejna, XVI edycja ruszy już 4 kwietnia. Zapisy prowadzone będą od czwartku 29 marca od godz. 09.00 pod numerem telefonu (29) 760-14-89. Przed wykonaniem połączenia telefonicznego należy przygotować obok danych osobowych, numer telefonu oraz adres e-mail. 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Dorobiński

Wiemy czym oddychamy

Pieniądze z UE dla ostrołęckiej oświaty