w

Wodowanie z zegarkiem na ręku

Nowa kolekcja CASIO Baby-G składa się z 8 zegarków w najmodniejszych kolorach. Czasomierze są nie tylko „na czasie” jeśli chodzi o trendy i wskazywaną godzinę, ale także, jak na wszystkie modele serii „G” przystało, są wstrząsoodporne i wodoszczelne.

Modele oznaczone symbolem BLX-100 zostały zaprojektowane z myślą o miłośniczkach sportów wodnych. Są wyposażone w funkcję pływów, czyli wykres przypływów i odpływów na podstawie aktualnej pozycji geograficznej, są również odporne na zanurzenia do 20 ATM (około 200 metrów). Na tarczy posiadają metaliczny materiał, który odbija światło słoneczne oraz promienie rzucane przez lustro wody. Oprócz tego na zegarkach znajdują się cztery elementy w kształcie piramidek, które podkreślają design zegarka oraz dodatkowo chronią go przed uderzeniami.

Przy doborze kolorów projektanci inspirowali się zmieniającymi się barwami podczas całego dnia spędzanego latem nad wodą. Biały nawiązuje do koloru piasku na plaży w godzinach porannych, niebieski reprezentuje barwy pięknego morza, żółty i czerwony symbolizuje słońce – w dzień i w czasie zachodu – a czarno-różowy zachęca do romantycznych spotkań w świetle księżyca (zegarki posiadają funkcję, która pozwala określić w której fazie znajduje się aktualnie księżyc, czy jest to nów, pierwsza lub ostatnia kwadra, czy pełnia dająca najwięcej światła). Modele BLX-100 zostały wyposażone dodatkowo w funkcje takie jak: podświetlenie tarczy diodą LED, trzy alarmy z funkcją drzemki oraz stoper.

Seria BG-1005M składa się z 4 modeli: różowego, fioletowego oraz białego i niebieskiego z różowymi elementami. Wszystkie posiadają kalendarz, pięć alarmów, stoper, możliwość ustawienia dwóch stref czasowych, a także możliwość zapisania imion oraz numerów telefonicznych. Są wodoszczelne do 10 ATM. BG-100M zamiast ochronnych i jednocześnie dekoracyjnych piramidek posiadają dwa gumowe stożki spełniające te same funkcje. 

Obydwie serie zegarków składają się na najmodniejszą w tym sezonie, kolorową kolekcję idealną na wakacje nad morzem. Wszystkie zegarki dostępne są w cenie 359 zł.

Avatar photo

Napisane przez Agnieszka Guła

Społeczność Podróżników dla Martynki

Edifice łatwiejszy w obsłudze