w

Edifice łatwiejszy w obsłudze

CASIO postanowiło ułatwić obsługę, na pozór skomplikowanych funkcji jak WAVE CEPTOR, czas światowy czy timer (zwykle niedostępnych w analogowych chronografach). W najnowszym modelu funkcjonalności te obsługiwane są, nie jak dotychczas za pomocą przycisków, lecz poprzez koronkę. Wciskając ją i obracając można łatwo i intuicyjnie ustawić dowolną funkcję.

„Po wciśnięciu koronki należy ją przekręcić aby ustawić np. timer. Po kolejnym obróceniu ustawiamy liczbę minut do odliczenia czasu, a następnie ponownie wciskamy koronkę, aby zatwierdzić wprowadzone dane. System "Smart Access" napędza godziny, minuty i sekundy za pomocą osobnych silników. W rezultacie, podczas przełączania poszczególnych funkcji wskazówkisą w stanie poruszać się szybko i niezależnie od siebie.”– mówi Rafał Zadara – Brand Manager CASIO.

Chronograf EQW-A1000DB charakteryzuje się więc prostą obsługą szeregu funkcji, w tym 1/20-sekundowego stopera, timera, alarmu i czasu światowego. Jak każdy Edifice, swoim wyglądem nawiązuje do motoryzacji. Jest wykonany z stali szlachetnej, a tarcza zegarka przypomina te w samochodzie.

Dane techniczneEQW-A1000DB:
– TOUGH SOLAR – zasilanie światłem słonecznym,
– WAVE CEPTOR – automatyczne nastawianie godziny – zegarek łączy się drogą radiową z jednym z 6 nadajników na Świecie i ustawia na czas wzorcowy zegara atomowego,
– czas światowy(29 stref czasowych; letni on / off),
– odporność na wodę 10 ATM,
– 1/20-sekundowy stoper,
– timer,
– alarm,
– datownik,
– wymiary51,6 x 46,9 x 14,3 mm,
– waga ok. 193 g.

www.edifice.pl

Avatar photo

Napisane przez Agnieszka Guła

Wodowanie z zegarkiem na ręku

Tablice rozdzielcze inspiracją dla projektantów zegarków Lorus