w

Warszawska radna Anna Auksel-Sekutowicz na listach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

Wiemy już, kto wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Jedynką będzie oczywiście Donald Tusk. Obok niego znaleźli się m.in. Urszula Zielińska z Partii Zieloni, Aleksandra Gajewska, ale także Sebastian Kościelnik, który został uznany za winnego wypadku z udziałem kolumny Beaty Szydło. Na liście są również stołeczni radni i samorządowcy. Wsród nich Anna Auksel Sekutowicz. 

Anna Auksel-Sekutowicz jest jedną  z najbardziej aktywnych działaczek zasiadających w Radzie Miasta Warszawy. Wybrana do reprezentowania społeczności w dzielnicy Białołęka i Praga Północ w 2018 roku.  Jak sama mówi, w  swoich działaniach na codzień stara się udowadniać, że ważne jest dla niej dobro wszystkich mieszkańców stolicy.  Jest inicjatorką akcji społeczno-edukacyjnej #bezLANIAwody, do której przyłączyło się wiele znanych osób m. in. Karolina Pilarczyk, Aleksandro Kisio, Gosia Andrzejewicz czy Laura Breszka. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem suszy w Polsce i popularyzację oszczędności wody w domowych warunkach.

Od początku kadencji zaangażowana w tematy związane z przedsiębiorczością kobiet. Zorganizowała razem ze stowarzyszeniami i fundacjami warszawskimi, które wspierają kobiety prowadzące własne biznesy, spotkanie Warszawa Kobiet Biznesu.

W trakcie pandemii Covid19 razem ze Stowarzyszeniem Branży Eventowej pracowała nad dokumentem Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów. W ramach projektu odbyły się konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią, w celu stworzenia wspólnego dokumentu zawierającego wytyczne organizacji „bezpiecznego eventu”, które zostały przesłane do Ministerstwa Rozwoju.  Auksel to zwolenniczka liberalizmu gospodarczego, wolności uczuć, emocji i poglądów.

Załączniki

Napisane przez Materiały Prasowe

Praca hybrydowa – czy jest teraz najpopularniejszym trendem? Dla kogo jest najkorzystniejsza?

Nowe trendy w fundraisingu: technologia jako klucz do sukcesu