w

Wakacyjny kalendarz małego warszawiaka

Poniedziałek – wodne harce

Dzieciaki, które uwielbiają zabawę w wodzie, możesz zabrać do jednego z nowoczesnych stołecznych aquaparków. Park Wodny Moczydło oraz Wesolandia oferują dzieciom wiele atrakcji. Kompleksy poza tradycyjnymi basenami dysponują dodatkowymi atrakcjami, jak różnego rodzaju zjeżdżalnie, brodziki dla najmłodszych, kaskady wodne, itp.

Aqua Park w Moczydle wyposażony jest w skocznię bungee, plac zabaw dla dzieci z drabinkami, huśtawkami i dmuchanymi zamkami oraz kompleks 4 boisk do siatkówki plażowej. W Wesolandii dodatkowo znajduje się senanium, bogato wyposażone wellness i kort tenisowy. Poza tym, w czasie upałów dzieci mogą odwiedzić Kompleks Inflancka, gdzie znajduje się także otwarty basen.

Wtorek – dzika przemiana w Tarzana

Kolejnym miejscem gwarantującym całej rodzinie fantastyczną zabawę są parki linowe. Dzieciaki mogą tu podciągnąć swoją kondycję i rozwinąć zwinność, a także przełamać bariery związane z lękiem wysokości. Atrakcji oferowanych przez te swoistego rodzaju „małpie gaje” możemy popróbować odwiedzając Park Henrykowski w Białołęce, gdzie powstało nowe linarium w postaci pajęczyny z trampoliną w środku oraz linowej piramidy podczepionej do 9 metrowego masztu.

Nowoczesny park linowy znajdziemy również w Porcie Nieporęt. Maluchy mogą tu bawić się na licznych huśtawkach, korzystać z  równoważni oraz drabinek i urządzać wspinaczkę wykorzystując dziesiątki metrów różnorodnych lin.

Środa – karuzela na placu zabaw

Stolica zapewnia swoim małym mieszkańcom także nowoczesne i bezpieczne place zabaw. Pod koniec ubiegłego roku u zbiegu praskich ulic Okulickiego i Mikołajczyka został otwarty imponujący park zabaw, w którym wydzielone zostały trzy specjalne strefy przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Nowe zjeżdżalnie, karuzele i huśtawki przyciągają maluchy, które mogą też spróbować swoich sił na skałce wspinaczkowej.

Szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych warszawiaków cieszy się również okazały plac zabaw Hasanka przy ul. Wojciechowskiego w Ursusie. Obiekt oferuje huśtawki, karuzele, labirynty oraz pajęczynę. Starsze dzieciaki mogą wyszaleć się tam w skate parku i urządzić wspinaczkę na ściance.

Czwartek – zapomnienie w tęczowej krainie

Gdy pogoda nie sprzyja  warto zabrać swoje pociechy do jednego z warszawskich parków rozrywki dla dzieci. Kolorowy i bajkowy świat Krainy Zabawy TĘCZA (www.tecza-skorosze.pl), znajdziemy pod dachem najnowszego i największego tego typu centrum w mieście, które znajduje się w CH Skorosze w Ursusie. Park dysponuje ogromną, ponad 1000 mkw. powierzchnią stworzoną specjalnie do zabawy. Milusińscy mogą brodzić tam w 50 tysiącach kolorowych piłeczek, zapuszczać się w tunele, wzbijać w górę na trampolinach i urządzać wspaniałe ślizgi na zjeżdżalniach. Maluszki w wieku do 3 lat mogą bawić się na obszarze przeznaczonym specjalnie dla nich.  

Piątek – na wodzie

W piątkowe popołudnie możemy wybrać się z dzieciakami nad Zalew Zegrzyński. Przejażdżka łodzią, rowerem wodnym lub kajakiem będzie dla małych miłośników wodnych wojaży dużą frajdą. Młodym wielbicielom sportów wodnych możemy zorganizować pierwsze lekcje windsurfingu. Najmłodsze pociechy będą mogły zaś w tym czasie bawić się na licznych mini placach zabaw rozmieszczonych na plaży.

Sobota – leniwe plażowanie

Upalną sobotę warto spędzić na jednej z trzech plaż mieszczących się prawym brzegu Wisły. Niedawno przy moście Poniatowskiego została otwarta nowa plaża, która ciągnie się niemal do mostu Świętokrzyskiego i jest wyposażona w boisko do plażowej piłki nożnej i siatkówki, bezpłatną wypożyczalnię leżaków, parasoli i piłek oraz mnóstwo miejsc do piknikowania.
Dwie pozostałe znajdują się: na Saskiej Kępie na wysokości ul. Krynicznej oraz przy ZOO (od ul. Ratuszowej). Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek na jednej z nich, zafundujemy naszym maluchom fantastyczny relaks na słońcu pod znakiem budowania zamków z piasku, gry na plaży i leniuchowania na leżaku. Komunikację między dwoma brzegami rzeki zapewnią promy, które będą stanowić na pewno dodatkową atrakcją dla malców.

Niedziela – piknik na łonie natury

W mieście jest kilka idealnych miejsc na piknik. Bardzo dobrze do zorganizowania niedzielnego grilla przystosowane są np. polany w Lesie Kabackim oraz w Lesie Młocińskim. W tym ostatnim, poza miejscami do palenia ognisk wyposażonymi w stoły, wiaty i ławki, znajdują się też place zabaw dla dzieci, ścieżki sprawnościowe, tarasy widokowe i ciekawe polany, bo to typowy park wypoczynkowy.  

W Parku Kultury w Powsinie mamy do dyspozycji duży teren rekreacyjno-sportowy położony w otoczeniu Lasu Kabackiego i Ogrodu Botanicznego PAN. Na 50 ha powierzchni możemy zapewnić naszym milusińskim letni wypoczynek, korzystając z boisk do koszykówki, siatkówki, stolików do gry w szachy, kręgielni, basenu odkrytego oraz wypożyczalni sprzętu wodnego. A przy okazji obejrzeć występ w muszli koncertowej znajdującej się w parku.

o Kraina Zabawy Tęcza

Centrum zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 21.00, w soboty w godz. 9.00 – 21.00 i niedziele w godz. 9.00 – 20.00. W dni powszednie bilet wstępu bez ograniczenia czasowego kosztuje 20 zł, a w piątek, sobotę i niedzielę 30 zł. Rodzice i opiekunowie mają wstęp wolny. Stałym klientom Kraina oferuje karnety. W dni powszednie do godz. 12.00 można kupić godzinną wejściówkę w cenie 10 zł, a od godz. 12.00 w cenie 15 zł (w piątek 18 zł).
Więcej na www.tecza-skorosze.pl

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Naturalny szyk

Usługi Trane Chiller Plant Retrofit Services zwiększają efektywność i redukują koszty