w

Technologiczny przełom: wirtualna rzeczywistość w samochodach Audi

Audi stawia na nowe technologie i oferuje coraz więcej funkcji, dzięki którym jazda samochodem nawet przez chwilę nie jest nużąca. Podobnie jest również w przypadku pasażerów, którzy od niedawna mogą podczas jazdy zakładać okulary VR i korzystać z wirtualnej rzeczywistości holoride.                                                      

Technologia holoride jest dostępna w nowym Audi Q8 Sportback e-tron, podobnie jak we wszystkich modelach marki wyposażonych w trzecią generację systemu Infotainment Building Kit i najnowszy pakiet oprogramowania. Dzięki tej technologii jazda samochodem staje się multimedialnym przeżyciem. Pasażerowie na tylnym siedzeniu Audi mogą założyć okulary VR i przenieść się do wirtualnej rzeczywistości.

„Dane o ruchu pojazdu w czasie rzeczywistym, każdy manewr skręcania, przyspieszania czy hamowania współgrają z treściami wyświetlanymi za pośrednictwem okularów VR. Holoride dostosowuje zawartość VR do ruchów samochodu, dając pasażerom poczucie całkowitego zanurzenia w wirtualnej rzeczywistości” – wyjaśnia Ellada Kaufhold, Service Owner w Audi, odpowiedzialna za technologiczny start-up holoride, współzałożony przez markę.

System rozrywki w wirtualnej rzeczywistości holoride może być nie tylko sposobem na chorobę lokomocyjną, ale też sposobem na znudzenie pasażerów w czasie jazdy. Docenią go z pewnością rodzice dzieci, którzy w czasie podróży mierzą się z pytaniami typu: „Kiedy dojedziemy?” lub „Czy już jesteśmy na miejscu?”. Obecnie holoride oferuje dziesięć gier rozrywkowych i edutainment, czyli treści edukacyjnych w formacie rozrywkowym. Za pośrednictwem aplikacji holoride można też streamować filmy lub seriale, a funkcja dublowania smartfonu (dostępna obecnie dla systemów operacyjnych Android) umożliwia dostęp do treści na YouTube lub na platformach mediów społecznościowych.

„Holoride tworzy cyfrową przygodę wewnątrz pojazdów. Zamieniamy je w ruchome parki rozrywki” – dodaje Ellada Kaufhold.

Aby korzystać z holoride w kompatybilnych pojazdach Audi pasażerowie potrzebują tzw. pakietu pionierskiego holoride. Obejmuje on odpowiedni VR-HMD, tj. parę okularów HTC VIVE Flow, kontroler Bluetooth, pasek bezpieczeństwa, a także subskrypcję holoride. Niezbędny sprzęt można zamówić bezpośrednio za pośrednictwem holoride lub partnera Audi w Niemczech i Austrii (inne rynki będą dostępne wkrótce). Połączenie holoride z wirtualną rzeczywistością VR następuje bezprzewodowo, za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE).                                                      

Napisane przez Audi

Żywienie konia, a jego zachowanie

„Ten zawód trzeba kochać” Karolina Hytrek-Prosiecka w Liceum Sióstr Nazaretanek opowiedziała o pracy dziennikarza