w

Street Art 3D w Gnieźnie

Galeria Gniezno przy ul. Pałuckiej 2 w Gnieźnie to już ostatni przystanek wystawy Street Art 3D, która do tej pory odwiedziła aż 9 polskich miast. Od 31 maja (wtorek) do 21 czerwca (wtorek) 2011 r. po raz ostatni będziemy tu podziwiać m.in. rwący wodospad, samochód wyjeżdżający spod ziemi i rekina wyłaniającego się z fal. Wystawa Street Art 3Dzaprezentuje prace graficzne, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Towarzyszyć jej będzie konkurs fotograficzny „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”. Aby wziąć w nim udział wystarczy zrobić zdjęcie z trójwymiarowym obrazem i zamieścić je na www.facebook.com/streetart3d.

Autorem obrazów prezentowanych na wystawie Street Art 3Dw Galerii Gniezno jest niemiecki artysta Manfred Stader. Już od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się on w malarstwie 3D. Wykorzystuje zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne aby osiągnąć fantastyczny efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane farbami przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy aby podziwiać efekt 3D. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy zostaną zaprezentowane w Gnieźnie.

Aby zobaczyć zadziwiający efekt trójwymiarowości najlepiej spojrzeć na obrazy przez obiektyw aparatu. Gdy mamy już zrobioną pamiątkową fotografię możemy także wziąć udział w konkursie „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D” przeznaczonym dla pełnoletnich mieszkańców Gniezna. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia z wybranym obrazem prezentowanym na wystawie Street Art 3D i zamieszczeniu go na fanpage’u wystawy na facebooku: facebook.com/streetart3d. Aby zdjęcie było bardziej efektowne i miało większą szansę na wygraną można wykorzystać przygotowane przez siebie przebrania lub rekwizyty. Zdjęcia można zrobić i zamieścić na facebooku wyłącznie w trakcie trwania wystawy, a więc od 31 maja do 21 czerwca 2011 r. Nagrodzone zostaną te fotografie, które otrzymają najwięcej głosów „lubię to”. Nagroda główna to przedpłacona karta podarunkowa o wartości 500 zł na zakupy w sklepach Galerii Gniezno. Dodatkowo ufundowano pięć kart przedpłaconych o wartości 100 zł każda.

Wystawa Street Art 3D adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. Gniezno jest ostatnim miastem w Polsce, w którym gości Street Art 3D. Do tej pory trójwymiarowe obrazy podziwiali mieszkańcy Bydgoszczy, Gdańska, Janek k. Warszawy, Katowic, Łodzi, Szczecina, Torunia, Wrocławia i Zabrza.

Więcej informacji na temat wystawy oraz konkursu można znaleźć na stronie www.sztukauliczna3d.pl. Regulamin konkursu dostępny będzie na www.chgaleriagniezno.ploraz w Galerii Gniezno przy punkcie z ekspozycją „Wodospadu”. Zdjęcia konkursowe można oglądać na www.facebook.com/streetart3d.

HARMONOGRAM WYSTAWY I KONKURSU „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”:

  • 31 maja 2011 r. – otwarcie wystawy Street Art 3D i rozpoczęcie konkursu
  • 21 czerwca 2011 r. – zakończenie wystawy, ostatni dzień robienia zdjęć z obrazami 3D i zamieszczania ich na facebook.com/streetart3d
  • do 26. czerwca 2011 r. – głosowanie na zdjęcia uczestniczące w konkursie
  • do 30. czerwca 2011 r. – informacja o zwycięzcach
  • do 10. lipca 2011 r. – odbiór nagród w Galerii Gniezno

Adres: Galeria Gniezno, ul. Pałucka 2, Gniezno

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Bella mamma, czyli podaruj mamie odrobinę luksusu

Głęboki oddech rynku nowych mieszkań