w

Street Art 3D w Gdańsku do 29 maja

Przygoda na kitesurfingu, poskromienie groźnego rekina czy kąpiel w basenie – to wszystko i wiele więcej czeka na gości odwiedzających CH Osowa. Dodatkowo, każdy kto zabierze ze sobą aparat fotograficzny i uwieczni siebie na zdjęciu z trójwymiarowym obrazem ma szansę na atrakcyjną nagrodę w Facebook’owym konkursie „Zakręcone zdjęciem z obrazem 3D”. Termin zamieszczenia fotografii na profilu wystawy mija również 29 maja.

Do  29 maja w Centrum Handlowym Osowa przy ul. Spacerowej 48 podziwiać będziemy m.in. basen rekreacyjny, rwący wodospad, samochód wyjeżdżający spod ziemi i rekina wyłaniającego się z fal. Wystawa Street Art 3Dprezentuje w sumie 8 trójwymiarowych prac, z których każda zajmuje powierzchnię około 15 mkw. Wystawie towarzyszy konkurs fotograficzny „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”. Aby wziąć w nim udział wystarczy zrobić zdjęcie z trójwymiarowym obrazem i do 29 maja zamieścić je na www.facebook.com/streetart3d.

Autorem obrazów jest niemiecki artysta Manfred Stader, który odwiedził Gdańsk, aby na oczach widzów stworzyć trójwymiarowe dzieło. Obraz przedstawiający kitesurfing powstawał przez 5 dni. Ulubionym wariantem sztuki Manfreda Stadera są projekty interaktywne, w których uczestnicy pozwalają się fotografować bądź filmować w pozie pozostającej w logicznym związku z obrazem. I właśnie takie obrazy są prezentowane w Gdańsku.

Wystawa Street Art 3D adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać sztukę trójwymiarową, a przy tym dobrze się bawić. W czasie wystawy można zapoznać się z historią malarstwa ulicznego oraz iluzjonistycznego czy też zasadami funkcjonowania perspektywy linearnej. Warto również mieć ze sobą aparat fotograficzny, aby wziąć udział w konkursie „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D” przeznaczonym dla pełnoletnich Gdańszczan. Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia z wybranym obrazem prezentowanym na wystawie Street Art 3D i zamieszczeniu go na fanpage’u wystawy na facebooku: facebook.com/streetart3d. Aby zdjęcie było bardziej efektowne i miało większą szansę na wygraną można wykorzystać przygotowane przez siebie przebrania lub rekwizyty. Zdjęcia można zrobić wyłącznie w trakcie trwania wystawy, a więc od 5 do 29 maja 2011 r., jest to także czas na zamieszczenie ich na facebooku. Nagrodzone zostaną te fotografie, które otrzymają najwięcej głosów „lubię to”. Nagroda główna to przedpłacona karta podarunkowa o wartości 500 zł na zakupy w sklepach CH Osowa. Dodatkowo ufundowano pięć kart przedpłaconych o wartości 100 zł każda.

Manfred Stader od 30 lat, jako jeden z nielicznych na świecie, specjalizuje się w malarstwie 3D. Wykorzystuje on zasady perspektywy, iluzję optyczną i wyliczenia matematyczne aby osiągnąć zadziwiający efekt trójwymiarowego obrazu. Malowidła, wykonane farbami przy użyciu specjalnej techniki, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi pracy, aby podziwiać efekt 3D.

Więcej informacji na temat Street Art 3D oraz przykładowe zdjęcia prac można znaleźć na www.sztukauliczna3d.pl. Zapraszamy również na stronę www.chosowa.pl.

HARMONOGRAM WYSTAWY i konkursu „Zakręcone zdjęcie z obrazem 3D”:

  • 5 maja 2011 r. – otwarcie wystawy Street Art 3D i rozpoczęcie konkursu
  • 5 – 10 maja 2011 r. – malowanie obrazu na żywo przez Manfreda Stadera
  • 29 maja 2011 r. – zakończenie wystawy ostatni dzień robienia zdjęć z obrazami 3D
  • 29 maja 2011 r. – ostatni dzień zamieszczania zdjęć na facebook.com/streetart3d
  • do 30. maja 2011 r. – głosowanie na zdjęcia uczestniczące w konkursie
  • do 31. maja 2011 r. – informacja o zwycięzcach
  • do 15. czerwca 2011 r. – odbiór nagród w CH Osowa

Adres: Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48, Gdańsk

Avatar photo

Napisane przez Effective PR

Ułatwić klientom prowadzenie biznesu

Duch poety wskrzeszony po 100 latach w Krakowie