w

Duch poety wskrzeszony po 100 latach w Krakowie

Czciciela tajemnic Micińskiego i ukryty w murach średniowiecznego zamku letni festiwal łączy specyficzny klimat– dlatego też liryki tego najbardziej enigmatycznego z twórców epoki Młodej Polski ożywia po 100 latach nowy projekt, firmowany marką Castle Party. „Wampir” to premierowy klip, początek serii. Nagrania powstają w Krakowie pod okiem Pawła Szarka i Tomka Orzechowskiego, we współpracy z formacją Śmiałek.   

Premierowy klip „Wampir” dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=syiDDtR6oX0

„Realizujemy krótkie etiudy w których charyzmatyczny aktor Karol Śmiałek, wokalista zespołu Śmiałek, interpretował będzie wybrane wiersze z tomiku „W mroku gwiazd” z 1902 roku mówi Paweł Szarek, kompozytor i reżyser Teledyski poza promocją festiwalu mają też na celu przybliżyć widzom poezję Micińskiego, pozostającego gdzieś na peryferiach polskiej literatury pięknej.

Seria „W mroku gwiazd”  to video performance–  realizowany w historycznych miejscach starego Krakowa.  Każdy epizod zaopatrzony jest w autorską muzykę napisaną specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia. Planowane są cztery odcinki, choć twórcy tego artystycznego projektu nie wykluczają, iż znajdzie on zaskakującą kontynuację.

Obserwować bieżący rozwój projektu można subskrybując kanał: http://www.youtube.com/365pr

Festiwal Castle Party na Dolnym Śląsku od lat cieszy się międzynarodową renomą na scenie niezależnego rocka i gromadzi fanów z całej Europy.  W dniach od 21 do 24 lipca na Zamku w Bolkowie wystąpi ponad 30 wykonawców z kraju i zagranicy.  Jak co roku, organizatorzy spodziewają się kilku tysięcy fanów i turystów, którzy w wakacyjny weekend odwiedzą dolnośląski zamek. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://www.castleparty.com/


[źródło: www.wmrokugwiazd.pl, kontakt: [email protected]]

 

Avatar photo

Napisane przez 365 PR

Street Art 3D w Gdańsku do 29 maja

Młodzieżowy Turniej Strzelecki