w

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

W spartakiadzie weźmie udział ponad 300 osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego wraz z opiekunami i około 100 wolontariuszy z WSIiZ i WSZiA, zrzeszonych w ruchu Wolontariat.

Dwie poprzednie spartakiady okazały się dużym sukcesem. Jak pokazuje doświadczenie, to dla uczestników niezapomniane przeżycie, które sprzyja integracji osób niepełnosprawnych, wzbudza ducha sportowej rywalizacji, chęci i gotowości pokonywania barier i ograniczeń oraz popularyzacji sportu.

– Obie edycje spełniły nasze oczekiwania w aspekcie integracyjnym, pokonywania barier i łączenia studentów obu Uczelni. To najlepsza lekcja praktyczna dla studentów, liderów idei wolontariatu o wymiarze etyczno-moralnym. Otrzymujemy wiele podziękowań z nadzieją, że Spartakiada będzie organizowana co roku – mówi dr Helena Bartyzel-Lechforowicz, Kierownik Katedry Fizjoterapii WSIiZ, która współorganizuje Spartakiadę.

Do udziału w Spartakiadzie przyjęły zaproszenie znane osoby w Polsce i w Europie, które mimo niepełnosprawności osiągnęły sukces życiowy. Jednym z gości będzie Jaś Mela – zdobywca obu biegunów. Swoimi popisami na rowerze wydarzenie uświetni po raz kolejny Krystain Herba. Podczas spartakiady wystąpi z zespołem country  Janusz Skwarek, jedyny „Dziekan Śpiewający” z WSZiA w Zamościu.

– Dla osób niepełnosprawnych sam start jest już dużym sukcesem i wszyscy uczestnicy mają poczucie, że są zwycięzcami własnych słabości – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W tym roku czekają na uczestników nie lada atrakcje: m.in. zawody sportowe i konkursy plastyczne z nagrodami, przejazdy bryczką, konno i na kucykach, malowanie twarzy, salon piękności, a także karaoke i wspólna biesiada.

Sponsorem nagród i upominków jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

PROGRAM III PODKARPACKIEJ SPARTAKIADY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9.30 – Rejestracja uczestników i podział na grupy

10.00 – Oficjalne otwarcie imprezy z udziałem przedstawicieli władz uczelni i powitanie  specjalnych     gości (honorowy uczestnik Spartakiady – Jasiek Mela)

10.15 – Mecz pokazowy rugby osób na wózkach inwalidzkich – mistrzowie Polski

(zajęcia   prowadzone przez trenera kadry mgr Artura Sochackiego – hala sportowa)

11.00 – 11.30  –  Program inaugurujący część kulturalno-rozrywkową Dziekana dr Janusza Skwarka:

11.30 – 12.30 – Program sportowy i artystyczny przygotowany przez studentów WSZiA

12.30 – 13.30 – Zajęcia plenerowe – przejażdżki bryczką

Zajęcia w stadninie –  hipoterapia, oprowadzanie

Kącik plastyczny- malowanie twarzy, konkursy malowania i rysowania  itp.

„Salon piękności ” – makijaż twarzy i fryzury

Konkursy wokalne, karaoke

Gry i zabawy taneczne na wolnym powietrzu przy akompaniamencie „Człowieka – Orkiestry”

Ścieżka ekologiczna – pokonywanie barier w różnych grupach niepełnosprawności

13.30 -14.30 – Biesiada przy wspólnym stole (grill, słodki poczęstunek, napoje)

14.30 – 15.00 – Uroczyste  zakończenie imprezy (ogłoszenie wyników, rozdanie  dyplomów i nagród  dla wszystkich  uczestników Spartakiady)

Podczas imprezy będzie możliwość nabycia prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne, do zakupu których serdecznie zapraszamy.

15.00 – Przejazd chętnych osób do Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego „Reh-Mediq” w Tyczynie (zwiedzanie Ośrodka Rehabilitacyjnego i skorzystanie ze specjalnej oferty rehabilitacyjnej)

Avatar photo

Napisane przez Pasieczna Urszula

Ministerstwo kupiło system antyplagiatowy WSIiZ

Wprost opublikował ranking uczelni wyższych