w

Sezon na małe, ekonomiczne domy jednorodzinne

W Polsce największą popularnością cieszą się małe domy o metrażu nie przekraczającym 150m2, parterowe z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia, z garażem. Na niewielkiej powierzchni parteru powinny znaleźć się oprócz kuchni z jadalnią i pokoju dziennego, dodatkowy gabinet lub pokój gościnny z niewielką łazienką oraz kotłownia. Niezbędne jest również pomieszczenie gospodarcze, które służy do przechowywania różnych domowych sprzętów. W dalszym ciągu bardzo popularne jest stosowanie paliwa stałego do ogrzewania domu, więc istotne jest zaprojektowanie kotłowni o minimalnej kubaturze 11 m3, która ma oddzielne wejście z garażu lub z zewnątrz. Dla domów ogrzewanych gazem, kotłownia nie musi być tak obszerna. Ilość sypialni na poddaszu musi być adekwatna do ilości domowników, a dodatkowo na poddaszu powinna znaleźć się łazienka i co najmniej jedna garderoba. Mały dom oprócz niskich kosztów budowy, jest również zdecydowanie tańszy w eksploatacji, łatwiej utrzymać w nim porządek, można wybudować go na małej, taniej działce budowlanej.

W ofercie ARCHON+ znajdziecie Państwo prawie 400 projektów domów, których powierzchnia nie przekracza 150 m2. W tej kategorii zamieściliśmy projekty zarówno malutkich domów parterowych, doskonałych dla bezdzietnych małżeństw, lub szukających przytulnego gniazdka – „seniorów”, jak i domy z poddaszem użytkowym mogące zaspokoić potrzeby 4-5 osobowej rodziny. Oferta ARCHON+ jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem układów funkcjonalnych, kształtów bryły oraz stylistyki elementów elewacji. Coraz większą popularnością inwestorów cieszą się tzw. domy nowoczesne. Mają one zbliżoną do prostokąta lub kwadratu bryłę z dużymi przeszklonymi płaszczyznami, przykrytą dwuspadowym dachem, wykończone naturalnymi materiałami elewacyjnymi takimi jak kamień, drewno mówi Jerzy Kala – PR manager z Biura Projektów ARCHON+.

Poszukując gotowego projektu z oferty ARCHON+ trzeba przede wszystkim zastanowić się nad wysokością budżetu, jaki będziemy chcieli przeznaczyć na budowę swojego wymarzonego domu. Dysponując kwotą 250 000 zł można wybrać dom spośród ponad 40 propozycji projektowych ARCHON+, natomiast powiększając budżet o kolejne 50 000 zł., mamy do dyspozycji już ponad 100 gotowych projektów domów dodaje Jerzy Kala z Biura Projektów ARCHON+. Przy budowie małego domu warto skorzystać z profesjonalnych, pełnych kosztorysów budowlanych opracowanych wraz z dokumentacją projektową. Kosztorysy umożliwiają przede wszystkim kontrolę kosztów wszystkich prac budowlanych na poszczególnych etapach budowy. Mały dom można również realizować etapowo. Jeżeli na początku nasze zasoby finansowe będą skromniejsze, warto poszukać projektu domu do rozbudowy. Inwestycję można wtedy podzielić na etapy i w miarę możliwości finansowych rozbudować dom, dostosowując go do potrzeb całej rodziny.  

źródło: www.archon.pl  www.projektydomow.pl  www.osiedladomow.pl

Avatar photo

Napisane przez Kala Jerzy

Nowy brodzik prysznicowy KALDEWEI Superplan Plus z emaliowaną pokrywą odpływu

Lotnicza Majówka z Wojskiem na tajnym lotnisku Hitlera