w

Lotnicza Majówka z Wojskiem na tajnym lotnisku Hitlera

„Lotnicza Majówka z Wojskiem” to doskonały pomysł na spędzenie aktywnie wolnego czasu, podjęcie nowych wyzwań i bliższego zapoznania się z tematyką wojskowa i lotniczą. Tego dnia  lotnisko Kętrzyn Wilamowo – dawne lotnisko supertajnej kwatery Hitlera w czasie II wojny światowej wypełni się wieloma atrakcjami o charakterze militarnym i lotniczym.

W programie Majówki znajdują się konkurencje zręcznościowe dla młodych i dorosłych, konkursy dla dzieci, skoki spadochronowe i pokazy sprawności wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Impreza będzie doskonałą okazją do zapoznania się z możliwościami zawodu żołnierza, informacjami o Narodowych Siłach Rezerwowych i służbie pomocniczej.

Wielu wrażeń dostarczy przygotowany program przez 16 Dywizję Zmechanizowaną z Elbląga oraz 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną.

W przerwach między konkurencjami uczestnicy będą mogli zregenerować siły wojskową grochówką podawaną prosto z kuchni polowej, w wieczorem wszyscy zaproszeni są na żołnierską balladę i konkurs tańca towarzyskiego.

Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież, dzieci z rodzicami i dziadkami na wspólne, rodzinne piknikowanie.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Avatar photo

Napisane przez Purłan Kamil

Sezon na małe, ekonomiczne domy jednorodzinne

Rondo Holgera Hjelma