w

Sadzenie drzew z Oponeo.pl na finiszu!

Koniec listopada, zamyka jesienną akcję sadzenia drzew, która była zwieńczeniem proekologicznej kampanii Oponeo.pl – „Kręci nas recykling”. Zgodnie z założeniami firma miała posadzić 1 sadzonkę za każde 4 zużyte opony oddane w ramach akcji w okresie między 21 marca a 22 kwietnia. Zaangażowanie uczestników przerosło oczekiwania organizatorów i zamiast planowanych 1500 młodych drzewek, udało się posadzić aż 2872 sztuki! Pierwsze 800 z nich trafiło do obszarów potrzebujących zalesienia w okresie wiosennym, teraz natomiast posadzono pozostałe 2072 sadzonki.

Cały proces odbywał się w porozumieniu ze specjalistami, dlatego zadbano o kluczowe kwestie, takie jak choćby różnorodność gatunkowa. W ziemi znalazły się: dęby, buki, graby, sosny, brzozy czy jarzęby. Nasadzenia odbywały się w pięciu miejscowościach, które ucierpiały na skutek silnych wichur, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Były to Racibórz, Ogrodzieniec, Gostynin, Kamienna Góra oraz Chojnice.

W kontekście posadzonych drzew warto spojrzeć, co o całej akcji mówią liczby, a te są naprawdę imponujące. Ze strony akcji (https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling) dowiadujemy się, że w ciągu jednego roku posadzone w ramach kampanii drzewa nie tylko pochłoną ok. 17 232 kg CO2, ale również wyprodukują tlen dla 1924 osób. Powierzchnia lasu zwiększyła się zaś o 3187,92 m2!

Kręci Nas Recykling w pigułce

Przypomnijmy, kampania „Kręci nas recykling” rozpoczęła się w pierwszym dniu wiosny tego roku i obejmowała szereg działań edukacyjnych dotyczących prawidłowej utylizacji zużytych opon oraz skutków wyrzucania ich w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Jednym z elementów przedsięwzięcia było też 68 zorganizowanych akcji sprzątania terenów zielonych w całej Polsce. Odbywały się one we współpracy z lokalnymi działaczami, nauczycielami i uczniami, a także z różnego rodzaju organizacjami pozarządowymi. Łącznie wzięło w nich udział około 1000 wolontariuszy. W efekcie ze środowiska usunięto 31 ton śmieci.

Sukces akcji i zaangażowanie w nią ludzi napawa optymizmem, a organizatorzy już myślą o jej kontynuacji w przyszłym roku.

Grupa OPONEO.PL to internetowy dystrybutor opon i felg, którego początki istnienia sięgają roku 1999. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce. Od września 2007 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Napisane przez oponeo.pl

Branża kominkowa ma ręce pełne roboty. Odnotowano stuprocentowy wzrost sprzedaży!

Przebarwienia skórne po okresie wakacyjnym. Jak pozbyć się niechcianych „plamek”?