w

Branża kominkowa ma ręce pełne roboty. Odnotowano stuprocentowy wzrost sprzedaży!

Problemy z dostępnością i niebywały wzrost cen źródeł kopalnych energii spowodował, że polskie rodziny zabezpieczając się przed rozpoczętym sezonem grzewczym, szukają alternatywnych sposobów na to, by ogrzać własne domy w rozsądnej cenie. Branża kominkowa odnotowuje z tego powodu ogromny wzrost zainteresowania. Zamówień na instalacje grzewcze oparte o piece na biomasę drzewną stale przybywa. W branży mówi się o 100% wzroście sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku.

Bezpieczeństwo energetyczne i finansowe

Koszty zakupu drewna wzrosły, ale nie na takim poziomie jak węgiel, gaz czy energia elektryczna. Jak przekonują eksperci z grupy Drewno Pozytywna Energia, ceny wkrótce się ustabilizują i nie ma potrzeby martwić się o wzrost kosztów czy brak biomasy drzewnej na stanach. Ogrzewanie drewnem stało się bezpiecznym i tanim sposobem na ogrzanie domów w najbliższym sezonie jesienno-zimowym. Czemu drewno jest doceniane? W naszych warunkach klimatycznych jest najstarszym odnawialnym źródłem energii. Co ważne, jest dostępnie na lokalnych rynkach. Nie istnieje potrzeba go sprowadzać z zagranicy, jak ma się to znów w przypadku gazu czy węgla.

Fokus na drewno spowodowany jest również rosnącą świadomością społeczeństwa o jego neutralnym wpływie na środowisko. Bilans emisji gazów cieplarnianych przy ogrzewaniu biomasą jest zerowy. Dwutlenek węgla ze spalania jest pochłaniany przez aktualnie rosnące drzewa, krąży on w przyrodzie i jest wiązany przez rośliny na bieżąco. Matka natura sama stworzyła genialny obieg zamknięty – mówi Wojciech Perek, ekspert z grupy Drewno Pozytywna Energia.

Sztuka i technika, które dają ciepło

Przy ogrzewaniu domów mamy do czynienia z dymem i ogniem. Instalacje grzewcze to kwestie nie tylko naszego zdrowia, ale również życia. Dlatego budowa pieców czy kominków powinna być powierzona ekspertom w tej dziedzinie, którzy bezpieczeństwo gwarantują nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również właściwą dokumentacją. Do łask wracają urządzenia nie tylko zgodne z normami i założeniami Ekoprojektu.

W nowym, energooszczędnym budownictwie, budynki są maksymalnie izolowane, przez co straty ciepła są minimalne. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się kominki. W normalnej sytuacji gdzie występuje stały dostęp do energii elektrycznej, instalacje ogrzewają cały dom. W przypadku jej braku, zostaje jednak możliwość ogrzania właśnie kominkiem najbliższych otwartych pomieszczeń – dodaje Wojciech Perek.

Modne ostatnio kominki przeżywają swoje drugie życie. Te urządzenia mogą z innymi systemami grzewczymi w zasadzie uzupełnić je jako integralny czy tez rekomendowany sposób dla bezpieczeństwa domu, np. przy zastosowaniu rekuperacji, pompy ciepła, kotle na pellet czy kotle gazowym.

Ogrzewanie domu biomasą drzewną w zgodzie z naturą nie było nigdy dotąd tak łatwe. Rozwiązania techniczne stosowane obecnie przez branżę kominkową umożliwiają ekologiczne ogrzewanie polskich domów oraz gwarantują bezpieczeństwo energetyczne w ciężkich czasach inflacji.

Napisane przez Julia

Nowe lampy Baris Square od Lena Lighting

Sadzenie drzew z Oponeo.pl na finiszu!