w

Rusza nowa kampania prozdrowotna

Na stronie, oprócz informacji i porad dotyczących zdrowego odżywiania się, można skonfigurować swoją dietę, wyliczyć BMI – wskaźnik masy ciała i zadać pytania ekspertom – lekarzom i dietetykom.

Drugim etapem kampanii ZdrowoJesz.org jest akcja edukacyjno-informacyjna wśród lekarzy i pacjentów. Kampania będzie edukować społeczeństwo poprzez lekarzy – dlatego to najpierw do nich należy dotrzeć z informacją, żeby mogli przypominać swoim pacjentom o wpływie odżywiania na ich zdrowie. Dla pacjentów natomiast zostaną przygotowane broszury edukacyjne, zawierające najistotniejsze informacje z zakresu właściwego żywienia.

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, że nieprawidłowe odżywianie może skutkować podwyższeniem ryzyka rozwinięcia się niektórych chorób, zwłaszcza jeśli niewłaściwe nawyki żywieniowe zostały przyswajane od najmłodszych lat i są utrwalane przez resztę życia.  – Z przykrością muszę stwierdzić, że wiedza na temat odżywiania wśród Polaków, jest bardzo niska. Dlatego bez odpowiedniej edukacji, kampanii społecznych, szkoleń, trudno będzie zmienić cokolwiek w mentalności Polaków – mówi Milena Małecka, lekarz specjalizujący się w zakresie chorób dzieci, rezydent w Klinice Gastroenterologii.

Organizatorem kampanii „ZdrowoJesz.org” jest polski dystrybutor globalnej marki kuchennej GreenPan, której misją jest promowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu. GreenPan, lider na rynku patelni ceramicznych, wprowadził na polski rynek produkty z innowacyjną, ceramiczną powłoką Thermolon. Nie tylko zapobiega ona przywieraniu potraw do powierzchni patelni, ale jest też wykonana z naturalnych minerałów, bezpiecznych dla zdrowia. Patelnie GreenPan nie zawierają żadnych potencjalnie niebezpiecznych związków chemicznych – są całkowicie pozbawiona PTFE i PFOA oraz oleju silikonowego. Dodatkowo powłoka Thermolon jest doskonale gładka i zapewnia wysoką szczelność, dzięki czemu powierzchnia naczyń nie zawiera mikroszczelin, które mogą stać się siedliskiem bakterii i grzybów poprzez gromadzące się w nich resztki jedzenia niemożliwe do usunięcia nawet podczas intensywnego mycia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.zdrowojesz.org

Kontakt: [email protected]

Avatar photo

Napisane przez Health Think

Pendolino bez pudła

Oracle wprowadza na rynek system Oracle Financial Services Hedge Management and IFRS Valuations