w

Prawda o sobie

Słuchają, oglądają, śpiewają, rozmawiają, modlą się, piją kawę, grają, bawią się, milczą, jedzą – to tylko niektóre z czynności, które wykonują uczestnicy Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie.

Kilkaset osób też każdego dnia ma możliwość wybrania jednego z sześciu seminariów dotyczących różnych tematów. Było już o przygodnym seksie i seksie jako przygodzie na całe życie, o nadziei i miejscach, gdzie jej brakuje, o poczuciu humoru człowieka i Boga, ale też o tym, w jaki sposób traktujemy nasze ciało, jak się odżywiamy, jak karminy naszych bliskich.

 – Im prostsze danie, tym lepsze i tak naprawdę tańsze. Lepiej mieć na półce kilka droższych olejów, niż dużo tanich. Potrawy mają być wartościowe w składniki odżywcze, nie obowiązuje tu zasada „im więcej tym lepiej”  Proponuję metodę małych kroczków. Zmieńmy chleb na pełnoziarnisty, do zupy dodajmy kaszy jaglanej, kanapkę posypmy otrębami. Powoli, stopniowo, wprowadzajmy do diety lokalne warzywa i owoce. Celebrujmy wspólne posiłki, traktujmy je jako sposób spędzania czasu całą rodziną –mówiła Monika Cieślar, seminarzysta i pedagog ulicy w Centrum Misji i Ewangelizacji.

Hasło „Mówcie prawdę” stanowi punkt wyjścia do wielu osobistych refleksji, dla tych którzy uczestniczą w Tygodniu.

Tydzień Ewangelizacyjny to możliwość, żeby określić co dla mnie jest prawdą w życiu i nie tracić więcej czasu. Wykłady, seminaria, spotkania pozwalają także nauczyć się tego jak mówić prawdę, jak ją wyrażać. Dla mnie prawdą z jednej strony jest Jezus Chrystus, a z drugiej strony jestem ja sam, ten, który korzysta z łaski, który przychodzi, ale do tego potrzebna jest prawda o sobie samym… Uzupełnieniem do hasła jest to co mówi Jezus: „prawda was uwolni, prawda was wyswobodzi”. Dopiero wtedy kiedy człowiek spotka się z prawdą o sobie, to ta prawda sprawi, ze zostanie uwolniony, ale nie przez siebie, nie swoimi siłami, ale przez Jezusa– powiedział ks. Roman Pracki, duszpasterz krakowski i gość Tygodnia.

Tydzień zakończy się 10 lipca o godzinie 19.00, przed nami jeszcze kilkadziesiąt seminariów i warsztatów, wykłady, spotkania i koncerty z przesłaniem.

Więcej na www.te.cme.org.pl.

Avatar photo

Napisane przez Giemza Bożena

Lato w mieście będzie ciekawe!

Rzeczpospolita doceniła Concordię