w

Rzeczpospolita doceniła Concordię

Eksperci dziennika tworząc jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce wzięli pod uwagę szczegółowe dane finansowe przesłane przez poszczególne firmy pozwalające na zbadanie efektywności zarządzania. Analizowane firmy musiały spełnić także kryterium obecności na polskim rynku dłużej niż pięć lat i posiadające składki powyżej 200 mln zł. Weryfikacji poddano nominalny wzrost przypisu składki, nominalną wartość wskaźnika pokrycia rezerw aktywami i pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi, wskaźnik jakości likwidacji szkód (różnica między udziałem w rynku a udziałem w skargach przesłanych do rzecznika ubezpieczonych).

Dzięki składkom brutto w wysokości 340 mln zł przypisu Concordia Polska TUW została wyprzedzona jedynie przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń z 7,78 mld zł przypisu.

Concordia osiągnęła też wysokie miejsca w innych rankingach: Gazety Finansowej – 3 miejsce w rankingu „50 Najbardziej dynamicznych instytucji finansowych” czy Money.pl – „Najlepsze ubezpieczenie OC 2011”, w którym uplasowała się na 8 pozycji jeśli chodzi o przyjazny stosunek do Klienta.

Concordia ma za sobą udany rok. Składka przypisana Concordia Ubezpieczenia w I kwartale 2011 roku wyniosła 55,2 mln zł, co daje znaczny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku, kiedy kształtowała się ona na poziomie 39,14 mln zł.

W rankingu Rzeczpospolitej, porównywano nie tylko wyniki finansowe, ale również inne parametry – jak m.in. wskaźnik skarg Klientów do Rzecznika Ubezpieczonych. Świadczy to o potrzebie porównywania takich parametrów przez Klientów – mówi Paulina Łukasik, Rzecznik Prasowy Concordii.

Concordia może się pochwalić również jednym z najniższych wskaźników skarg na rynku w 2010 roku.

Avatar photo

Napisane przez exPress

Prawda o sobie

Rabaty za opinie od Okazje.info