w

Piłkarskie zmagania na toruńskich stadionach

Turniej odbywa się w czterech miastach: Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Kowalewie Pomorskim. W zawodach rywalizować będą 43 zespoły w kategoriach młodzicy, orlik, juniorzy młodsi, juniorzy starsi oraz U-13 dziewcząt i U-16 dziewcząt. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 800 piłkarzy.

Oficjalne otwarcie turnieju, w którym uczestniczył będzie prezydent Torunia Michał Zaleski, nastąpi w czwartek, 30 czerwca 2011 roku o godz. 19.00 na toruńskiej Motoarenie. Natomiast mecze są rozgrywane na stadionach przy ul. Bema, przy ul. Świętopełka i w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Armii Ludowej.

Turniej Kamińskiego jest szczególnym wydarzeniem w kalendarzu sportowym Torunia. Jego celem jest integracja środowiska piłkarskiego, popularyzacja młodzieżowej piłki nożnej, a przede wszystkim umożliwienie młodzieży aktywnej formy spędzania czasu wolnego i nauka zdrowej rywalizacji sportowej wg zasad fair play.

Impreza odbywa się pod honorowym Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Organizatorami turnieju są: Urząd Miasta Torunia, Urząd Miasta Chełmży, Urząd Miasta Inowrocławia, Urząd Miasta Kowalewa Pomorskiego i Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

XI Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Miast w Piłce Nożnej im. Konrada Kamińskiego to największy w Polsce turniej miast. Tradycja sięga 2001 roku, gdy w Toruniu przeprowadzono pierwsze rozgrywki. Od tego czasu Turniej stopniowo zyskuje na popularności, a w 2010 roku udział w nim wzięło ponad 1000 uczestników.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Uchwyć wakacyjne chwile w kadrze – konkurs

Ambitne plany rozwoju sieci sklepów Redanu w Rosji