w

Ambitne plany rozwoju sieci sklepów Redanu w Rosji

„W związku z realizacją strategii rozwoju Grupy w zakresie ekspansji zagranicznej, a w szczególności dynamicznego rozwoju na rynku rosyjskim, postanowiliśmy rozszerzyć naszą dotychczasową  współpracę z firmą Vneshtorg OOO. Jest to partner o ugruntowanej pozycji na rynku, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu aktywnie wesprze rozwój naszego sektora fashion w Rosji.”– powiedział Bogusz Kruszyński, Prezes Zarządu Redan S.A.

Grupa Redan na rynku rosyjskim rozwijać się będzie poprzez uruchamianie sklepów franczyzowych Top Secret i Top Secret&Friends. Celem Grupy jest dynamiczny rozwój sieci sklepów do ok. 80 na koniec 2014 r. oraz znaczący wzrost obrotów – w ciągu najbliższych 3,5 roku do blisko 200 mln zł. Dla porównania na 2011 r. zaplanowane obroty całego segmenty fashion Grupy Redan są oszacowane na poziomie nieznacznie powyżej 190 mln zł.

Współpraca handlowa Redan z Vneshtorg w Rosji trwa już od blisko 2 lat, jednakże teraz,zostało uzgodnione jej zacieśnienie. Działalność w zakresie prowadzenia sklepów franczyzowych odbywać się będzie za pośrednictwem specjalnie na ten cel powołanej spółki zależnej Redanu – Redan Moscow OOO. Firma Vneshtorg OOOodpowiedzialna będzie za wyszukanie potencjalnych franczyzobiorców, obsługę logistyczną dystrybucji towarów i nadzorowanie wdrażania standardów w sklepach Top Secret w Rosji. Umowa została zawarta na 3,5 roku z opcją przedłużenia na dalszy okres.

Vneshtorg jest sprawdzonym partnerem biznesowym.” – powiedział Bogusz Kruszyński – „Dzięki tej współpracy będziemy mogli rozwijać naszą sieć szybciej i bezpieczniej”.

Avatar photo

Napisane przez Kosmalska Marta

Piłkarskie zmagania na toruńskich stadionach

Czy płatności mobilne są realną alternatywą dla gotówki oraz kart płatniczych?