w

Odważny festiwal we Wrocławiu

Zgodnie z hasłem przewodnim „przeciw wypędzeniom z kultury”, organizatorzy będą walczyć o to, by ocalić od zapomnienia i przywrócić dumę tym, dla których kultywowanie własnych tradycji w XXI wieku staje coraz trudniejsze. Tegoroczna, siódma edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Maska” . Będzie mu towarzyszył jego młodszy brat – Brave Kids , w którym wezmą udział dzieci z różnych zakątków świata, pochodzące ze środowisk zagrożonych bezdomnością, dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi.

Na ceremonię otwarcia Brave Festival w tym roku organizatorzy przygotowali indonezyjski spektakl 10 wcieleń, czyli Topeng Pajegan . Jest to rodzaj monodramu, w którym aktor przy użyciu kilku różnych masek samodzielnie opowiada wielowątkową historię. W drugi dzień festiwalowy przez Most Tumski ruszy procesja czarnych masek Mamuthones . Zobaczymy w niej przedstawicieli sardyńskiego karnawału w tajemniczych maskach wykonanych z twardego drewna oraz strojach ważących niemal 30 kilogramów. W tym roku odbędzie się także wydarzenie specjalne – koncert Blind Note. Zespół ten, poza wyjątkowym brzmieniem wyróżnia fakt, że koncertuje on w całkowitej ciemności, chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problemy niewidomych w krajach Trzeciego Świata. Ich występ podczas Brave Festival także obędzie się w mroku.Kolejnym ciekawym wydarzeniem będzie Kathakali , czyli tradycja teatralna pochodząca z Indii, w której głównym środkiem ekspresji są ruchy gałek ocznych, kanoniczne gesty dłoni oraz makijaż, przyjmujący swoistą formę maski. W przedostatni dzień festiwalowych emocji odbędzie się wyjątkowy koncert. W Centrum Sztuki Impart wystąpi multikulturowy duet. Malijski muzyk grający na korze –Ballaké Sissoko wystąpi z francuskim wiolonczelistą – Vincentem Segal.

Od najbliższego poniedziałku, 27 czerwca, ruszy centrum festiwalowe, którym wtym roku będą Tajne Komplety-prawdziwaksięgarniaz pyszną kawą i inspirującą literaturą. Jest to niezwykle klimatyczna przestrzeń w samym sercu  wrocławskiego Rynku, w Przejściu Garncarskim.To tam znajdziecie  punkt informacyjny, w którym dowiedziećsiębędzie możnawszystkiego na temat tegorocznej edycji, a w trakcie festiwaluspotkać artystów,  kupić bilety i karnety na wydarzenia oraz festiwalowe gadżety- torby, katalogi i koszulki,a także ręcznie robione zabawki, biżuterię i ubrania przywiezione przez artystów z najdalszych zakątków świata.

Klubem festiwalowym podczas tegorocznej edycji Brave Festival będzie natomiast Przestrzeń Muzyczna PUZZLE . To tam w trakcie festiwalu odbywać będą się koncerty takich artystów, jak choćby zespół czeskiego Roma – Gipsy.cz , polskiego DJ-a Mentalcut i wielu innych. W Puzzlach odbędą się także spotkania z artystami, a także Etno Jam Sessions, podczas którychwrocławscy muzycy będą dżemować razem z muzykami biorącymi udział w występach w ramach festiwalu. Na festiwalowiczów czekać będzie także prasa, domowe ciasta czy włoska kawa.

To tylko kilka przykładów tego, czego możemy spodziewać się w ciągu siedmiu festiwalowych dni we Wrocławiu. Rezerwujmy sobie czas już teraz, bo od 2 do 8 lipca czeka nas wiele koncertów, spektakli, pokazów filmowych, wystaw, spotkań z artystami oraz warsztatów.

Avatar photo

Napisane przez Highlite PR

„Akcja Siemanko – aby czerpać przyjemność z jazdy”

Programy Avira w ofercie firmy Marken