w

Nowy, istotny gracz na polskim rynku LPG

Mimo, że LPGTECH funkcjonuje w branży autogazu dopiero od pół roku, już po trzech miesiącach działalności białostockie przedsiębiorstwo mocno zaznaczyło swoją obecność na targach GAS SHOW 2011, które odbyły się w dniach 11-12 marca br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Podczas imprezy zwiedzający mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą handlową firmy. – To było dla nas bardzo owocne spotkanie – przyznaje Krzysztof Łapiński, prezes LPGTECH Sp. z o.o. – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni liczbą osób, które odwiedziły nasze stoisko. Same targi były zaś świetną okazją do bezpośredniego spotkania z naszymi aktualnymi, jak również potencjalnymi klientami. To między innymi dzięki rozmowom na tematy handlowe związane z branżą autogazu oraz sugestie targowych gości będziemy mogli jeszcze lepiej dopasować nasze produkty do oczekiwań ich użytkowników.

Białostocki producent instalacji LPG z pewnością nie narzeka na brak zainteresowania klientów swoimi wyrobami. Tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni od momentu rozpoczęcia działalności przedsiębiorstwa sprzedano kilka tysięcy sztuk sterowników autogazu pod nazwą TECH. Tak dobre wyniki sprzedaży już w pierwszym miesiącu funkcjonowania spółki sprawiają, że prezes firmy LPGTECH może z optymizmem patrzeć w przyszłość. – Nie ukrywam, że nie jesteśmy nowicjuszami w branży autogazu. Przez kilka lat zarządzałem zagadnieniami technicznymi w jednej z dużych firm tej branży. Nie widząc możliwości dalszego rozwoju postanowiłem założyć firmę i rozwijać produkcję własnych pomysłów. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim innowacyjność i zaawansowanie techniczne stosowanych rozwiązań. Staramy się, by wszystkie nasze produkty – począwszy od mikroprocesorowych sterowników, przez reduktory, wtryskiwacze, na oprogramowaniu skończywszy – były  produktami najwyższej jakości. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że jako jedna z nielicznych firm na świecie wdrażamy do produkcji konstrukcje sterowników z naszym oprogramowaniem oraz podstawowe elementy mechaniczne, czyli reduktory i wtryskiwacze gazu – mówi Krzysztof Łapiński.

Ostatnie miesiące były dla zespołu pracowników LPGTECH okresem wzmożonej aktywności. W lutym br. wystartowała nowa strona internetowa firmy. Od tej pory internauci za pośrednictwem kanału RSS są na bieżąco informowani o aktualizacjach oprogramowania oraz nowych materiałach technicznych, dostępnych na stronie. Użytkownicy produktów LPGTECH mogą też liczyć na fachowe doradztwo i pomoc techniczną. – Stworzenie nowej witryny było naturalną konsekwencją szybkiego rozwoju naszego przedsiębiorstwa – przyznaje Krzysztof Łapiński. – Kolejne wersje aplikacji LPGTECH Gas Setting oraz dokumentację techniczną sterowników autogazu pobiera z naszej strony internetowej coraz więcej użytkowników – dodaje. Z czego jednak wynika tak duże zainteresowanie produktami LPGTECH-u? – To produkty, które z jednej strony bardzo ułatwiają pracę montażystom instalacji autogazu, a z drugiej znakomicie współpracują ze sterownikami benzyny nowoczesnych aut. Proszę zwrócić uwagę, że jakość naszych sterowników TECH udzielamy wyjątkowo długiej, 36-cio miesięcznej gwarancji – mówi Krzysztof Łapiński.

Obecnej popularności instalacji LPG rzeczywiście trudno się dziwić. Koszt montażu instalacji gazowej wyprodukowanej przez LPGTECH zwraca się znacznie szybciej, niż w przypadku zakupu auta z silnikiem Diesla, który w przypadku niejednego samochodu amortyzuje się dopiero po przejechaniu 70-100 tys. kilometrów! – W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny paliw wzrosły o około 15 proc. Tymczasem za litr gazu LPG kierowcy płacą w tej chwili dwukrotnie mniej niż za litr benzyny 95 czy oleju napędowego. Możemy więc szacować, że koszty poniesione w związku z montażem instalacji LPG w samochodzie z silnikiem benzynowym zwracają się po przejechaniu 30-40 tys. kilometrów – wylicza Krzysztof Łapiński. – Chciałbym też rozwiać wszelkie wątpliwości właścicieli samochodów co do tego, że instalacja gazowa może powodować  problemy z silnikiem auta. Takie stwierdzenia są całkowicie bezzasadne. Co więcej, produkowane przez LPGTECH nowoczesne instalacje gazowe pozwalają zamontować gaz do silników najbardziej zaawansowanych technologicznie.

Plany firmy LPGTECH na najbliższe miesiące są bardzo ambitne. – Zamierzamy uruchomić produkcję nowego wtryskiwacza gazu oraz reduktora, których parametry nie pozostawią złudzeń konkurencji – mówi Krzysztof Łapiński. Do zespołu LPGTECH wciąż dołączają nowi konstruktorzy, handlowcy i specjaliści. – Doświadczona i wykwalifikowana kadra to w dzisiejszych czasach podstawa każdej firmy działającej w branży LPG – uważa Krzysztof Łapiński. – Dzięki niej od początku naszej działalności zaliczamy się do elity wśród światowych producentów i ekspertów w dziedzinie autogazu.

Avatar photo

Napisane przez Trust PR

Kolejna odsłona wiosennej kolekcji WITTCHEN

Olga Bończyk promuje Centrum Handlowe Osowa