w

Największe samochodowe show w południowej Polsce za nami!

– Jest duży postęp. Na Sali panuje przyjemna atmosfera, nie ma samochodów dziwnych, a są te z wyższej półki. Selekcja, o którą prosiliśmy od kilku lat, przyniosła pożądany skutek. Przełożyła się na poziom tegorocznej wystawy. – powiedział o Tuning Show 2011 Alex z Grupy Tuningowej Nemesis.

Spektakularne modyfikacje

„Zwykłe auta mają wszyscy – spotkaj niespotykane” – to hasło przewodnie tegorocznego Tuning Show. Podczas 9 edycji Targów rzeczywiście zobaczyć można było wiele niezwykle ciekawych modyfikacji. Wśród nich znalazł się m.in. Fiat Uno przerobiony na Audi A3, auta stuningowane w stylu Rat, tańczące lowridery oraz właściwie wszystkie marki samochodów w niecodziennych kreacjach. Wystawione samochody zostały poddane szczegółowej ocenie w konkursie na najlepiej stuningowane auto Tuning Show 2011.

Jedyna taka Mazda w Polsce

Laureatem wewnętrznego konkursu o miano najlepiej stuningowanego samochodu Targów Tuning Show 2011 został Piotr Szczerbowski z i jego Mazda RX7 (na zdjęciu poniżej).

– To efekt 4 lat walki z samochodem, któremu poświeciłem wiele wieczorów. Zostało w nim zmienione praktycznie wszystko, łącznie z silnikiem. Seryjnie zostały tylko fotele i obicia. Ręcznie stworzyłem body kit, żaden element nie został kupiony i po prostu przykręcony. Dla mnie tuning to sztuka, a nie produkcja. Każdy element trzeba dokładnie przemyśleć, wykonać, załatwić, wytoczyć, obrobić, przyjść, przykręcić, sprawdzić, nie działa, odkręcić, zawieźć, przetoczyć… Masa roboty, ale jest efekt z którego jestem dumny. Zwłaszcza, że poziom tegorocznej wystawy jest bardzo wysoki. Zjechała się fajna ekipa. Jest co oglądać, świetne samochody! – mówi Piotr Szczerbowski

Pozostałe miejsca na podium zajęli  Piotr Tyndel z Bochni i jego Mercedes CLK oraz Sławomir Babiuk ze Strzyżowa, które zaprezentował Mazdę RX8. Przyznano także wyróżnienia, które powędrowały do Natalii Głabik z Jaworzna (właścicielki VW Corrado) oraz Mirosława Stawiarskiego z Krakowa (właściciela Skody Octawii).

Jury, w skład którego weszli dziennikarze motoryzacyjni: Wojciech Majewski, Mariusz Süss oraz przedstawiciel Targów Tuning Show, brało pod uwagę ogólne wrażenie, jakość i dokładność przeprowadzonych zmian, nakład pracy, innowacyjność, funkcjonalność i bezpieczeństwo prezentowanego samochodu.

Strefa custom

Po raz pierwszy w Polsce zwiedzający Tuning Show mogli zwiedzić Custom Salon, czyli strefę z  amerykańskimi samochodami w stylu Hot Rod, Muscle Car, a także Customowymi motocyklami. Kultowe Amerykany, bo tak nazywane są te pojazdy, charakteryzują się dużą ilością chromu, niepowtarzalną grafiką na elementach nadwozia oraz niewiarygodnie mocnymi silnikami, których można było posłuchać podczas wystawy.

Za rok jubileuszowe Show!

Tegoroczna edycja Tuning Show potwierdziła, że Targi organizowane przez Targi w Krakowie są obowiązkową pozycją w kalendarzu każdego fana motoryzacji. Wysoka frekwencja (do Krakowa zjechali pasjonaci tuningu z całej Polski) i zadowolenie zarówno wystawiających, jak i zwiedzających daje nadzieje, że za rok w Krakowie, jubileuszowa edycja Targów Tuning Show będzie najlepszą edycją w historii imprezy.

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

Na czym polega i ile kosztuje sponsorowanie zwierząt w ZOO?

Młyn Klekotki inwestuje w ekologię