w

Maroko – wymarzone i bezpieczne wakacje

Biuro Podróży Maroko Travel, jako pierwsze w Polsce i Europie wprowadza rachunek powierniczy dla swoich klientów. Dzięki niemu nie tylko będą mogli oszczędzać na wymarzone wakacje, ale poczują się bezpiecznie. Ich pieniądze będą spoczywać na koncie bankowym, aż do momentu, kiedy wrócą do kraju. Projekt realizowany jest z Raiffeisen Bank Polska S.A.

Ostatnie lata nie były zbyt łaskawe dla biur podroży w Polsce. Wiele z nich znajduje się w złej kondycji finansowej. Analitycy przewidują, że rok 2011 może być trudnym rokiem dla wielu firm z branży turystycznej.

Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim światowy kryzys gospodarczy. Upadały wielkie firmy, a ludzie masowo tracili pracę. Straty były szacowane w setkach miliardów dolarów. Kolejną katastrofą była ubiegłoroczna chmura pyłu wulkanicznego z Islandii, która sparaliżowała ruch lotniczy praktycznie w całej Europie. Załamała się gospodarka Grecji, a następnie przychodziły kolejne wiadomości o złej sytuacji w Hiszpanii i Portugalii. To także spowodowało natychmiastowy odpływ turystów. Jednak największe straty biura poniosły kiedy to w Egipcie i Tunezji doszło do poważnych zamieszek. Po tym wszystkim część turystów nie tylko z Polski, ale też z Europy, zrezygnowała z wyjazdów zagranicznych wybierając ofertę wypoczynku w kraju.

Turyści zaczęli szukać przede wszystkim wyjazdów, podczas których będą czuli się bezpiecznie i takich biur podróży, które gwarantują, że nie stracą swoich pieniędzy.

Taką alternatywą jest Maroko. To kraj, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie: wspaniałe plaże, morze, znakomite hotele, ale też i rozrywkę, tradycje, odrobinę tajemnicy, ciekawe zabytki, a nawet fascynującą pustynię. Zachwyceni będą także smakosze, bo tak wielu smaków trudno szukać w innych krajach.

O bezpieczeństwo pieniędzy na wakacje powierzonych przez turystów zadbają Maroko Travel i Raiffeisen Bank. – Długo zastanawialiśmy się, co zrobić, żeby nasi klienci poczuli się z nami bezpiecznie i to już od pierwszej chwili, kiedy podpiszą umowę na swój wymarzony wyjazd – mówi Paweł Mietlicki, Konsul Honorowy Królestwa Maroka w Poznaniu i Prezes Biura Podróży Maroko Travel. Od tego roku, połączyliśmy umowę o udziale w imprezie turystycznej z rachunkiem powierniczym. Klient wpłaca pieniądze nie nam, ale na konto w banku, a ten przesyła je dopiero 24 godziny po powrocie klienta z wakacji. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce!. Pozwala ono także na planowanie wyjazdów grupowych z dużym wyprzedzeniem firmom i instytucjom, bez obaw o bezpieczeństwo zgromadzonych środków finansowych.

Co to oznacza? Po pierwsze turysta nie musi obawiać się, że kiedy biuro ogłosi upadłość, on nie dostanie swoich pieniędzy z powrotem. Te są bezpieczne cały czas na koncie w banku. Po drugie, może planować swoje wakacje z dużym wyprzedzeniem. Podpisując umowę z Maroko Travel np. w styczniu do wyjazdu może wpłacać na rachunek powierniczy po 200 złotych miesięcznie gromadząc tym samym środki na wakacje. Gdyby ich jednak zabrakło, bank może udzielić takiej osobie kredytu.

– Rachunek powierniczy służy do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych wynikających z umowy handlowej zawartej między powiernikiem (dostawcą usługi) i powierzającym (kontrahentem powiernika – w tym przypadku uczestnik wycieczki), tj. przechowywania środków pieniężnych wpłaconych przez uczestnika wycieczki, a następnie wypłacenia ich Maroko Travel po spełnieniu warunków określonych przez niego w umowie rachunku powierniczego. Środki deponowane na rachunkach powierniczych, objęte są ochroną prawną wynikającą z zapisów art. 59 Prawa bankowego, tj. nie podlegają zajęciom egzekucyjnym, podlegają wyłączeniu z masy upadłościowej, nie wchodzą do masy spadkowej posiadacza rachunku (powiernika), co w istotny sposób zabezpiecza interesy podmiotów powierzających środki pieniężne. Powiązanie umowy o udział w imprezie turystycznej z rachunkiem powierniczym, daje klientom Maroko Travel wirtualną portmonetkę, która w bezpieczny sposób przechowuje środki do czasu ich powrotu – mówi Paweł Lewandowski, Dyrektor Regionu ds. Bankowości Transakcyjnej i Rynków Finansowych Raiffeisen Bank Polska S.A.

– Decydując się na taki sposób zawierania umów zależało nam, żeby z naszym biurem wyjeżdżali świadomi turyści, tacy, którzy planują i spełniają swoje marzenia, którzy naprawdę chcą poznać Maroko, dowiedzieć się więcej o jego kulturze, zabytkach, kuchni – twierdzi Paweł Mietlicki. – My doceniamy takiego podróżnika. Mamy dla niego przygotowane specjalne, oryginalne i bardzo ciekawe oferty. Cenimy też jego czas i chcemy mu zapewnić poczucie pełnego bezpieczeństwa w każdej sytuacji. A obu stronom pomoże w tym rachunek powierniczy.

Avatar photo

Napisane przez exPress

Na wysoki połysk – meble z kolekcji K201

Gdzie warszawscy deweloperzy budują domy?