w

Historyczne tło Placu Unii

Na ogrodzeniu wokół budowy na Placu Unii Lubelskiej pojawiła się interesująca wystawa obrazująca metamorfozy tego miejsca. Intencją jej twórców jest zaprezentowanie zarówno bogatej historii placu, jak i powstającego na nim nowoczesnego projektu firm Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI.

– Plac Unii Lubelskiej to miejsce wyjątkowe, z bogatą historią i tradycjami. Zlokalizowany na styku Śródmieścia i Mokotowa zawsze tętni życiem. Chcemy pokazać losy placu oraz nasz nowy projekt, który już w 2013 roku odmieni tę część Warszawy – mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

„Historia Placu Unii Lubelskiej od przeszłości do teraźniejszości…” to archiwalne fotografie oraz plany przestrzenne i architektoniczne. Historyczna część wystawy znajduje się w centralnej części ogrodzenia od strony ulicy Boya-Żeleńskiego. Od ulicy Waryńskiego zaprezentowana została część biurowa, a od strony Puławskiej dominuje handlowa część projektu.

Na wystawie nie zabrakło też zdjęć wieżowców Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku, którymi inspirowali się twórcy powstającego kompleksu biurowo-handlowego. Projekt architektoniczny Placu Unii, stworzony przez renomowaną pracownię Stefana Kuryłowicza, w 2007 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Plac Unii będzie zespołem trzech budynków połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych biurowców, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca.

Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 m2, w kompleksie, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 m2. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, pralnia, banki i delikatesy Supersam.

Prace budowlane przy Placu Unii przebiegają zgodnie z planem, obecnie wykonywane są roboty podziemne. Po pierwszym kwartale 2012 r. rozpoczną się prace przy części naziemnej oraz wyższych kondygnacjach inwestycji. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Inwestorami Placu Unii są firma deweloperska Liebrecht & wooD oraz deweloperski fundusz BBI Development NFI.

###

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej:

www.placunii.pl oraz stronach inwestorów:

www.liebrecht-wood.pl oraz www.bbidevelopment.pl

Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Wysokie walory architektoniczne zrealizowanych projektów, znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów, w tym jury nagrody CEE Retail Awards 2009 za projekt Fashion House Outlet Centre Warsaw. W kwietniu 2009 r. firma odebrała także nagrodę „Dewelopera Roku” w Rumunii na Europa Property SEE Real Estate Awards. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg.

BBI Development NFI S.A. jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się unikatową, prestiżową lokalizacją. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser). Ostatnią oddaną inwestycją jest budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie – Dom na Dolnej. BBI wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam realizować będzie projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, połączony
z wyjściem ze stacji Metra.

29 czerwca 2011 – światowy MobileCom Day

Nieinwazyjne badania prenatalne – bezpieczne dla matki i dziecka