w

29 czerwca 2011 – światowy MobileCom Day

Coraz więcej konsumentów poszukuje aktualnych i rzetelnych informacji o produktach. Odpowiedzią na takie potrzeby są aplikacje mobilne, które umożliwiają zeskanowanie kodu kreskowego GS1 i sprawdzenie m.in. najniższej ceny, opinii innych użytkowników, zawartości składników odżywczych, alergenów, a także odnalezienie najbliższego sklepu, w którym dany produkt jest oferowany.

Sektor e-handlu i rozwiązań mobilnych ma olbrzymi potencjał, a Polska jest już piątym co do wielkości rynkiem sprzedaży elektronicznej w UE.

Już 18 000 firm w Polsce wykorzystuje na swoich produktach kod kreskowy GS1. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kod kreskowy wykorzystywać także w rozwiązaniach mobilnych. Dlatego GS1 Polska tworzy również nowe obszary zastosowania kodów kreskowych, jednocześnie integrując wokół tego tematu środowisko. – twierdzi Michał Pajdak, CMO w Instytucie Logistyki i Magazynowania, GS1 Polska.

MobileCom Day rozpocznie się o 10.00 otwartym seminarium internetowym (webinar) prezentowanym przez CapGemini. Trendy rynku mobilnego przedstawi przedstawiciel Grupy Allegro, a o zaletach fotozakupów będzie przekonywała firma SAVE UP. Natomiast praktyczne wdrożenie zaprezentuje Instytut Logistyki i Magazynowania wraz z firmą Kamis SA.

Organizator – Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 29 czerwca również na transmisję on-line całego spotkania, która w wideo streamingu umożliwi równoczesny odbiór obrazu wideo i prezentacji.

Udział w MobileCom Day 2011 jest bezpłatny.

Program i rejestracja: http://www.gs1pl.org/mobilecomday2011

Instytut Logistyki i Magazynowania pełni rolę organizacji krajowej GS1 Polska. Wdraża do praktyki gospodarczej standardy GS1, w tym kody kreskowe. Wspólnie z innymi organizacjami z Europy, rozwija standardy opisu produktu dla rozwiązań e-commerce i aplikacji mobilnych oraz pracuje nad mechanizmem wymiany danych pomiędzy krajami UE.

Działa jako polskie centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze, podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Osoba odpowiedzialna za kontakt z prasą:

Ilona Kużaj-Aydar

Instytut Logistyki i Magazynowania

T: +48 61 850 49 30

M: +48 605 539 717

[email protected]

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Jazz na dziedzińcu

Historyczne tło Placu Unii