w

Etykiety piwne z nowymi oznaczeniami odpowiedzialnościowymi

Kompania Piwowarska wraz ze Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie – organizacją, zrzeszająca największe browary w Polsce – ustaliła nowe zasady stosowania znaków odpowiedzialnościowych. Charakterystyczne oznaczenia „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz  "18 – Alkohol. Tylko dla pełnoletnich” od maja 2011 występują rotacyjnie na wszystkich pojedynczych i zbiorczych opakowaniach piwa, a także na wszystkich reklamach audiowizualnych, przede wszystkim telewizyjnych i kinowych, gdzie mają zajmować 10% powierzchni obrazu i być emitowane przez 10% czasu trwania spotu.

Tego typu oznaczenia browary należące do Związku zaczęły stosować już wcześniej – od kwietnia 2008r charakterystyczne „kluczyki” pojawiły się na puszkach i butelkach piwa, zaś „18” zaczęła być obecna w reklamie w lipcu 2009. Oznaczenia te są dobrowolną inicjatywą branży – ich stosowania nie są wynikają z przepisów prawa.

Głęboko wierzymy, że dobrowolne podejmowanie działań nakierowanych na zwiększenie świadomości konsumentów jest o wiele skuteczniejsze w rozwiązywaniu problemów związanych z nadużywaniem alkoholu, niż restrykcje prawne skomentował Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej.

***

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce
Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną nastawioną na walkę z wykluczeniem społecznym na tle ubóstwa oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży  osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 r. wyniosła 14,1 mln hektolitrów piwa.


SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa
Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2011 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 28,3 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Radecka
Kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju
KOMPANIA PIWOWARSKA SA

[email protected]
Tel.: +48 61 667 74 55
Tel. kom.: +48 601 599 223

Dobre wyniki finansowe KP mimo obniżania cen przez konkurencję

Nowość od Piątnicy! Pierwsze na rynku kefiry deserowe z konfiturą