w

Ellis Island Medal of Honor dla Philipa Zeptera

Ellis Island Medal of Honor nadawany jest przez National Ethnic Coalition of Organizations (NECO). Amerykański Kongres uznaje go za jedno z najważniejszych amerykańskich odznaczeń. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które poprzez swoje czyny w sposób szczególny wpłynęły na życie społeczeństwa USA oraz całej ludzkości. Znaleźli się wśród nich m.in: Jimmy Carter, Bill Clinton i Geaorg W. Bush, a także Frank Sinatra czy Jane Seymour.

Medal zwykle przyznawany jest amerykańskim obywatelom. W tym roku kapitała NECO odstąpiła od tej zasady i nagrodziła także osobowości spoza tego kręgu. Jedną z nich jest Philip Zepter – założyciel i prezes holdingu Zepter International Group, który ma swoje przedstawicielstwo także w Polsce. Uhonorowany został za ogromny wkład w poprawę jakości życia milionów ludzi na świecie oraz konsekwentne wspieranie sztuki, kultury, sportu i akcji charytatywnych. W tym roku Zepter International Group obchodzi 25-lecie swojej działalności. Nagroda ta ma więc symboliczne znaczenie dla jej założyciela.

Oficjalne wręczenie wyróżnień odbyło się w dn. 7 maja 2011 r. na wyspie Ellis. W wydarzeniu wzięły znamienite osobistości Stanów Zjednoczonych – politycy, artyści, laureaci nagrody Nobla i sportowcy. Ellis Island Medal of Honor przyznawany jest od 1986 r., czyli od początku istnienia NECO. Tytułem uhonorowano już ok. 1600 amerykańskich obywateli.

Więcej informacji: www.neco.org, www.zepter.pl

Avatar photo

Napisane przez Media Forum

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zostaje laureatem ostatniego 9. Głosowania Internautów

Oracle udostępnił Oracle Communications MetaSolv Solution 6.2