w

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zostaje laureatem ostatniego 9. Głosowania Internautów

Łukasz Kałębasiak z Żychlina zdobył uznanie internautów za fotografię  „Walka tytanów“, przestawiającą unikatowy w Polsce gatunek orła przedniego. Obecnie trwa finałowe głosowanie internetowe – wyłaniające zwycięską pracę spośród wszystkich nadesłanych w czasie trwania konkursu. Można wziąć w nim udział, logując się na stronie www.ekologiawobiektywie.pl

Autor wykonał zwycięskie zdjęcie na Pojezierzu Gostynińskim i jak sam podkreśla nie było to łatwe zadanie. – To zdjęcie jest unikatowe, ponieważ przedstawia orła przedniego, których jest w Polsce bardzo niewiele – mówi. Laureat podkreśla, że od najmłodszych lat fascynuje się przyrodą i stara się aktywnie działać na jej rzecz. W zeszłym roku zdobył uznanie m.in. w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska. 

Komentarz jurora, Anna Brzezińska-Skarżyńska:

Pan Łukasz Kałębasiak z Żychlina ma dwie pasje: przyrodę i fotografię, obydwie wspaniałe, piękne. Obydwie jednak wymagające niezwykłego zaangażowania, poświęcenia czasu. Orzeł przedni to bardzo rzadki gatunek w Polsce. Panu Łukaszowi udało się sfotografować dwa ptaki stojące naprzeciw siebie. Niby banał, ale jak wielu fotografów może poszczycić się takim zdjęciem? Dodatkowo piękna kolorystyka i światło.

 

INFORMACJA O KONKURSIE

Konkurs „Ekologia w Obiektywie” organizuje już po raz 11. firma Bayer we współpracy z UNEP. Tematem tegorocznej edycji jest „Życie w lasach”. W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Przesłane przez nich prace są publikowane na stronie konkursu www.ekologiawobiektywie.pli oceniane przez Internautów, którzy w głosowaniu wybierają zdjęcie tygodnia. Już w czerwcu poznamy głównych zwycięzców wyłonionych przez Jury konkursu oraz wyniki finałowego głosowania internautów. Prace nagrodzonych i wyróżnionych zostaną zaprezentowane na wielkoformatowej plenerowej wystawie na murach warszawskiego Barbakanu od 1-30 czerwca br.

Zapraszamy również na stronę www.ekologiawobiektywie.pldo działu rozrywka, gdzie znaleźć można edukacyjne animacje, EkoFotoŁamigłówkę, FotoPuzzle i Dziką Kartę.

Znajdź nas na Facebooku i śledź na bieżąco nowinki konkursowe: http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Ekologia-w-Obiektywie/115303875154269

 

Avatar photo

Napisane przez Fischer&Zubek PR Part

KALDEWEI Couture – wanny w kolorach matowych

Ellis Island Medal of Honor dla Philipa Zeptera